Tour of Slovenia: Roglić stawia kropkę nad "i", Majka 6.

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 17.06.2018, 16:00

Primoż Roglić wygrał ostatni etap wyścigu Tour of Slovenia - jazdę indywidualną na czas. Słoweniec przypieczętował tym samym zwycięstwo w całej imprezie, w której 6. miejsce zajął Rafał Majka.

Roglić już przed dzisiejszą jazdą na czas miał przewagę w klasyfikacji generalnej nad rywalami i było jasne, że jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego, to zawodnik gospodarzy wygra cały wyścig, gdyż świetnie spisuje się w samotnej walce z czasem. Słoweniec tylko potwierdził te słowa, wygrywając z rywalami o 27 sek, co na 25-kilometrowej trasie jest przewagą bardzo dużą. Na drugim miejscu znalazł się kolarz polskiej grupy CCC Polkowice - Jan Tratnik, a trzeci był Josef Cerny.

My jednak przede wszystkim skupialiśmy się na Rafale Majce, który do ostatnich metrów wyścigu walczył o miejsce na podium. Niestety, 23. miejsce na dzisiejszym etapie (strata 1:37) to było za mało, aby znaleźć się w trójce najlepszych kolarzy w słoweńskiej imprezie, a Polak ostatecznie zajął 6. miejsce, tracąc do Roglicia 2 min 21 sek. Na podium, obok zwycięzcy wyścigu, znaleźli się Rigobertu Uran i Matej Mohorić.