PGNiG Superliga kobiet: zwycięstwo Zagłębia w Kobierzycach

• Data publikacji: 09.02.2020, 20:50

Zakończyła się 16. kolejka rozgrywek PGNiG Superligi kobiet. W najciekawszym meczu Metraco Zagłębie Lubin wygrało z KPR-em Gminy Kobierzyce. Na czele tabeli jest MKS Perła Lublin, który wreszcie wygrał po dwóch porażkach.

Najciekawiej zapowiadał się mecz w Kobierzycach, gdzie KPR Gminy podejmowały Metraco Zagłębie Lubin. Tym samym spotkały się trzeci i drugi zespół w tabeli. Spotkanie rozpoczęło się od trafienia obydwu drużyn. Potem przez kilka minut gospodynie nie mogły zdobyć bramki. Zagłębie w tym momencie wyszło na prowadzenie 7:1. Wiceliderki tabeli utrzymywały bezpieczną przewagę. Do przerwy było 12:8. W drugiej części gry rywalizacja była bardziej wyrównana i szczypiornistki z Lubina pewnie wygrały 28:25.

Mecz z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów był dla MKS-u Perły Lublin świetną okazją na przerwanie złej serii. Mistrzynie Polski w dwóch poprzednich kolejkach przegrały jedyne dwa mecze w sezonie. Przed własną publicznością MKS pewnie wygrał 33:21 z zespołem z Chorzowa. Eurobud JKS Jarosław wygrał Młynami Stoisław Koszalin i zrównał się z nim punktami. Nie było niespodzianki w Piotrkowie Trybunalskim. Piotrcovia wyraźnie przegrała ze Starem Elbląg.