PKO Ekstraklasa: pięć minut Pogoni, które wstrząsnęło Płockiem

• Data publikacji: 09.02.2020, 14:40

Po niezwykle dramatycznym meczu, w którym Wisła Płock prowadziła już z Pogonią Szczecin - 2:0, to jednak "Portowcy" wyjeżdżają z kompletem punktów i miejscem na podium ligowej tabeli.

Faworytem tego meczu byli goście, ale początek nie był dla nich zbyt udany. To gospodarze wykazywali większą determinację do gry i w 9. minucie objęli zasłużone, aczkolwiek przypadkowe prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Giorgi Merebashviliego, który nawinął obrońców Pogoni i strzelił do bramki. Gol został zapisany jednak Konstantinosowi Triantafyllopoulosowi, który znacząco zmienił lot futbolówki. Nafciarze grali lepiej, ale nie potrafili podwyższyć swojego prowadzenia. Jedyną okazją gości było fantastyczne uderzenie Damiana Dąbrowskiego, ale tylko... w poprzeczkę.

Po zmianie stron, szczecinianie wzięli się do odrabiania strat. Najpierw, ze strzałem Dąbrowskiego znakomicie poradził sobie Thomas Dahne, a kilkadziesiąt sekund później, pechowy Grek trafił nawet do siatki, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. W 72. minucie było już jednak - 2:0. Niemalże bliźniaczą akcję z pierwszej bramki, powtórzył Jakub Rzeźniczak, z bliska pokonując Dantego Stipicę. To co wydarzyło się w kolejnych minutach, to nawet Hitchcock by nie wymyślił. Pogoń odwróciła losy tego meczu w zaledwie pięć minut. Ale po kolei. Najpierw, w 77. minucie, z rzutu karnego pewnie trafił Srdjan Spiridonović, całkowicie myląc golkipera "Nafciarzy". Trzy minuty potem mieliśmy już remis, gdy tuż sprzed pola karnego strzelił rezerwowy Michał Listkowski. Natomiast w 82. minucie, zwycięstwo zapewnił inny rezerwowy - nowy nabytek - Paweł Cibicki. Szwed, nie zastanawiając się zbytnio uderzył z powietrza, po ładnej wrzutce Spiridonovicia.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 2:3 (1:0)

Bramki: 9' (sam.) Triantafyllopoulos, 72' Rzeźniczak - 77' (k.) Spiridonović, 80' Listkowski, 82' Cibicki

Wisła Płock: Dahne - Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Garcia (86' Tomasik) - Szwoch, Furman, Ambrosiewicz - Kocyła (81' Kwietniewski), Kuświk (73' Sheridan), Merebashvili

Pogoń Szczecin: Stipica - Matynia, Zech, Triantafyllopoulos, Bartkowski - Dąbrowski, Podstawski (67' Listkowski), Spiridonović, Kowalczyk, Stec (46' Cibicki) - Manias (73' Benyamina)

Żółte kartki: 62' Stefańczyk, 85' Ambrosiewicz

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)