Lotta Lepisto zwyciężczynią ostatniego etapu Energy Women's Tour

• Data publikacji: 17.06.2018, 16:25

W Wielkiej Brytanii zakończył się wyścig OVO Energy Women's Tour. Po sprinterskim finiszu ostatni etap wygrała Finka Lotta Lepisto. Cały wyścig wygrała Amerykanka Coryn Rivera.

Ostatni etap wyścigu, jak każdy, był stosunkowo płaski. Na atak decydowała się wiele zawodniczek, w tym Katarzyna Niewiadoma, ale ostatecznie doszło do finiszu z grupy. Po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnęła Lotta Lepisto. Finka z grupy Cervelo Bigla wczoraj była druga. Dzisiaj na drugiej pozycji finiszowała Giorgia Bronzini (Włochy, Cylance Pro Cycling), a trzecia była Holenderka Marianne Vos (WaowDeals Team). Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) przyjechała w peletonie na 40. miejscu. Katarzyna Pawłowska i Anna Plichta nie ukończyły etapu.

Katarzyna Niewiadoma zajęła drugie miejsce w klasyfikacji górskiej za Elisą Longo Borghini. W generalce Polka uplasowała się na 20. pozycji ze stratą 50 sekund. Triumfowała Coryn Rivera (Stany Zjednoczone, Sunweb) o 11 sekund przed Marianne Vos i 25 sekund nad Danielle Rowe.