Serie A: Lazio punkt za Juventusem!

• Data publikacji: 09.02.2020, 20:04

Lazio pokonało 1:0 Parmę na wyjeździe i traci już zaledwie punkt do lidera z Turynu. Bramkę na wagę trzech punktów dla Biancocelestich zdobył Felipe Caicedo.

Przed spotkaniem wszystko układało się dla gości po ich myśli. Zawodnicy Simone Inzaghiego wiedzieli, że Juventus przegrał swoje spotkanie, a Inter czeka niezwykle ciężki pojedynek w derbach Mediolanu. Był więc to najlepszy moment na odrobienie strat do tych dwóch drużyn. W pierwszych minutach goście postraszyli przyjezdnych, których od utraty bramki już w 9. minucie uchronił jedynie Thomas Strakosha. Lazio zdołało przejąć inicjatywę i jeszcze przed przerwą - w 41. minucie objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, piłka odbiła się od kilku zawodników w polu karnym i trafiła pod nogi Filipe Caicedo. Ekwadorczyk poczekał aż futbolówka odbije się od murawy i ładnym wolejem skierował ją do siatki.

Druga część spotkania również rozpoczęła się od ataków Parmy i dobrych interwencji golkipera gości. W kolejnych minutach Lazio szukało okazji do podwyższenia rezultatu, jednak nie udawało się to i z czasem atmosfera na boisku gęstniała. Parma nie zamierzała oddać tych punktów bez walki, tym bardziej, że w wypadku ewentualnej wygranej mogła awansować na szóstą pozycję w tabeli. Gospodarze stworzyli w drugiej części gry zdecydowanie więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki, jednak żadna z nich nie zakończyła się trafieniem. Serca kibiców zgromadzonych na Stadio Ennio Tardini zabiły mocniej szczególnie w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy to zawodnicy Lazio fatalnie rozpoczęli grę od własnej bramki, co wykorzystał Dejan Kulusevski przejmując futbolówkę na skraju pola karnego. Szwed oddał strzał, ale ten minął lewy słupek bramki.

Parma Calcio 1913 - S.S. Lazio 0:1 (0:1)

Bramka: 41' Caicedo

Parma Calcio 1913: Colombi – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo (79' Pezzella) – Hernani, Brugman (61' Kulusevski), Caprari – Kucka, Cornelius, Kurtić

S.S. Lazio: Strakoša – Gabarrón, Acerbi, Luiz Felipe – Marušić (57' Lazzari), Parolo, Leiva, Alberto, Jony – Caicedo (62' Correa), Immobile

Żółte kartki: 35' Kucka, 67' Caprari, 90+1' Alves – 56' Caicedo, 58' Leiva

Sędziował: Marco Di Bello (Brindisi)