Liga Mistrzów EHF: niespodzianka w Szeged, Pick tylko remisuje z Aalborgiem

• Data publikacji: 09.02.2020, 20:37

Po ponad dwumiesięcznej przerwie wróciła Liga Mistrzów. Główni faworyci do końcowego zwycięstwa nie zawiedli, choć za niespodziankę trzeba uznać remis 26:26 Pick Szeged z duńskim Aalborgiem.

Grupa A

W grupie A mamy status quo. Na czele Barcelona, która przez większość czasu w pierwszej połowy miała spore problemy w pojedynku z Elverum. Turecki zespół postawił twarde warunki faworytom, prowadził nawet w pewnym momencie trzema bramkami, lecz nie zdołał zagrać na takim poziomie przez cały mecz. Hiszpanie pod koniec pierwszej połowy odrobił straty i zwyciężył 16:14. W drugiej części gry piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego w pełni kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie dociągnęli cztery trafienia przewagi do końca meczu (30:26).

Kontakt z Barceloną traci Pick Szeged, który dał się w ligowej tabeli dogonić PSG. Węgrzy nie dali rady wygrać we własnej hali z duńskim Aalborgiem. Już pierwsza połowa zapowiadała, że to będzie ciężki sprawdzian dla gospodarzy, bowiem po 30 minutach gry przegrywali 11:13. Druga część spotkania była już lepsza w wykonaniu miejscowych, lecz nie na tyle, by zwyciężyć w pojedynku ze Skandynawami. Mecz zakończył się remisem 26:26 i z pewnością w lepszych humorach byli goście. W innych pojedynkach tej grupy PSG pokonało na wyjeździe Celje Pivovarno Lasko 33:29, a PPD Zagrzeb minimalnie przegrało z Flensburgiem.

Elverum - Barcelona 26:30 (14:16)

Pick Szeged - Aalborg 26:26 (13:15)

Celje Pivovarna Lasko - PSG 29:33 (13:17)

PPD Zagrzeb - Flensburg-Handewitt 25:26 (9:11)

Grupa B

O spotkaniu VIVE z Montpelier pisaliśmy szerzej tutaj. Faworyci w grupie B ogólnie nie zawiedli. Zarówno THW Kiel jak i Veszprem bardzo pewnie wygrali swoje mecze kolejno z Vardarem Skopje oraz Porto. Były to pojedynki bez historii. Kilończycy z 18 punktami pewnie prowadzą w tabeli, a Veszprem jest drugie z dwoma "oczkami" straty. W ostatnim spotkaniu tej grupy Mieszków Brześć pokonał 36:33 Motor Zaporoże.

Kiel - Vardar Skopje 34:23 (18:14)

Porto - Veszprem 24:31 (9:14)

Montpelier - PGE Vive Kielce 25:24 (12:14)

Motor Zaporoże - Mieszków Brześć 33:36 (17:18)