Rugby - P6N: Francja i Irlandia nadal bez porażki

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 10.02.2020, 11:18

Irlandia i Francja są dwoma drużynami, które po drugiej serii gier Pucharu Sześciu Narodów mają komplet punktów. Ci pierwsi w ubiegłej kolejce pokonali Walię, a drudzy Włochów. W trzecim meczu Anglia pokonała Szkotów.

Sobota upłynęła nam pod znakiem wyspiarskich derbów. Na początek do Dublina zawitali obrońcy tytułu - Walijczycy. I goście przez pierwsze 30 minut spisywali się bardzo dobrze, realizując przede wszystkim swoje zalożenia taktycznie, a Tomos Williams zanotował przyłożenie, wyprowadzając gości na prowadzenie 7:5. Jednak już trzy minuty później ten sam zawodnik stał się antybohaterem, gdyż popełnił tragiczny błąd tuż przed własnym polem punktowym, co wykorzystali rywale. Od tego momentu gra Walijczyków się rozsypała i tylko dzięki przyłożeniu w ostatniej akcji zmniejszyli różnice punktową, ostatecznie przegrywając 16:26.

Drugi sobotni mecz to największy klasyk europejskiego rugby, czyli mecz Szkocja - Anglia. Szczególnie dla tych pierwszych to zawsze coś wiecej, niż zwykłe spotkanie i to było widać w sobotę na Murrayfield, gdzie królowała gra obronna i aż do 70. minuty mieliśmy wynik 3:3. Wtedy jednak jeden jedyny błąd popełnił obrońca gospodarzy - Stuart Hogg, a goście skrzętnie go wykorzystali, notując jedyne przyłożenie. Do końca spotkania obie ekipy wykorzystały jeszcze po jednym rzucie karnym i ostatecznie Anglia wygrała 13:6.

W ostatnim meczu Francuzi uskrzydleni wielką wygraną nad Anglią podejmowali skazanych na pożarcie Włochów. I gospodarze postanowili dać swoim kibicom bardzo fajne widowisko,okraszone wieloma ofensywnymi akcjami, jednak ciągle kontrolując wynik. Francja wygrała 35:22 i po dwóch kolejkach jest liderem.

W najbliższy weekend czeka nas przerwa, a rugbyści do walki powrócą 22-23 lutego. Wtedy to Anglia podejmie Irlandię, Walia zagra z Francją, a Szkoci pojadą do Rzymu.