Liga Mistrzów CEV: mistrzowie Polski wciąż niepokonani!

• Data publikacji: 11.02.2020, 19:45

Siatkarscy mistrzowie Polski łatwo wygrali w Nowym Sadzie z miejscową Vojvodiną, odnosząc tym samym piąte z rzędu zwycięstwo w grupie.

Kędzierzynianie, mimo pewnego awansu do ćwierćfinału, nie zlekceważyli swoich rywali i przyjechali do Serbii w najsilniejszym zestawieniu. Efektem tego było wysokie zwycięstwo w pierwszym secie, w którym zmiażdżyli oni gospodarzy - 25:11. Druga partia była najbardziej wyrównana. W zespole GA ZAKSY, na rozegranie wszedł Przemysław Stępień, a na libero Korneliusz Banach. Oba zespoły popełniały sporo błędów, a Serbowie mimo przewagi w końcówce, nie zdołali jej utrzymać do końca. Ataki Arpada Baroti i Piotra Łukasika przechyliły szalę zwycięstwa do 22 na korzyść Polaków. Trzeci set był już tylko postawieniem "kropki nad i". Na parkiecie pojawili się kolejni zmiennicy - Filip Grygiel i Sebastian Warda, co fatalnie wpłynęło na grę... Vojvodiny. Gospodarze kompletnie nie potrafili rozszyfrować gry przyjezdnych i ostatecznie przegrali do 18, a cały mecz - 0:3.

Vojvodina NS Seme Nowy Sad 0:3 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (11:25, 22:25, 18:25)

Vojvodina NS Seme Nowy Sad: Todorović, Kovacević, Mehić, Rudić, Masulović, Blagojević, Lakcević (libero) oraz Bajandić, Busa

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Łukasik, Parodi, Smith, Rejno, Baroti, Zatorski (libero) oraz Stępień, Grygiel, Banach (libero), Warda, Semeniuk