Liga Mistrzów CEV: Jastrzębski Węgiel po raz drugi ogrywa Zenita Kazań!

• Data publikacji: 12.02.2020, 22:25

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz drugi pokonali wielki Zenit Kazań, wygrywając u siebie - 3:1.

Jastrzębianie nie byli faworytem tego meczu, ale po wygranej w Kazaniu mogli mieć nadzieje na sprawienie kolejnej sensacji. Tak też się stało, ponieważ gospodarze wygrali - 3:1, gwarantując sobie awans do ćwierćfinału. Pierwszego seta jastrzębianie wygrali dość gładko, do 18. Goście mieli spore problemy z przyjęciem i nie byli w stanie zatrzymywać zabójczych ataków Dawida Konarskiego. Druga partia była niezwykle zacięta, bo oba zespoły grały na przewagi, w których decydujący cios na - 30:28 zadał Tomasz Fornal. Na trzeciego seta Rosjanie wyszli w nieco zmienionym ustawieniu, co przyniosło zamierzone efekty. Po serii udanych zagrywek Wadyma Lichoszerstowa zdobyli pięć punktów przewagi, co ostatecznie dało im triumf do 19. W ostatniej, jak się później okazało odsłonie, Jastrzębie przypieczętowało swój sukces, wygrywając - 25:23 i 3:1. Dzięki temu, przeszli oni do historii siatkówki, gdyż nikomu nie udało się jeszcze dwukrotnie pokonać Zenita.

Jastrzębski Węgiel 3:1 Zenit Kazań (25:18, 30:28, 19:25, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Gladyr, Vigrass, Kampa, Fromm, Konarski, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki, Depowski

Zenit Kazań: Ngapeth, Sokołow, Michajłow, Wolwicz, Lichoszerstow, Butko, Gołubiew (libero) oraz Woronkow, Surmaczewski, Kononow, Krotkow (libero)