Liga Mistrzów CEV: bolesna porażka warszawian

• Data publikacji: 12.02.2020, 23:30

Siatkarze z Warszawy dość niespodziewanie przegrali na wyjeździe z francuskim Tours - 3:0, zamykając sobie drogę do awansu z drugiego miejsca.

Słabo spisali się wicemistrzowie Polski, łatwo przegrywając z francuskim średniakiem w trzech setach. Sytuacja warszawian w tabeli drużyn, zajmujących drugie miejsce też jest całkowicie jasna, gdyż są w niej aktualnie na ostatnim miejscu. Zaczęło się dobrze, bo Polacy prowadzili już - 11:7, ale potem stanęli. Gospodarze zaś punktowali atakami przez środek i mocną zagrywką, dzięki czemu zwyciężyli do 21. W drugiej partii było praktycznie tak samo i Tours ponownie triumfował do 21. Ostatni set znów lepiej zaczął się dla gości, którzy prowadzili - 6:3, lecz potem świetnie grali dwaj środkowi miejscowych - Dmytro Teriomenko i Timo Tammemaa. To głównie dzięki ich dobrej grze, Tours uzyskał przewagę, której nie oddał już do końca, triumfując do 20, a w całym meczu - 3:0.

Tours VB 3:0 VERVA Warszawa Orlen Paliwa (25:21, 25:21, 25:20)

Tours VB: Trindad de Haro, Egleskalns, Teriomenko, Tammemaa, Bartos, Wounembaina, Rossard (libero) oraz Capet

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Brizard, Udrys, Wrona, Nowakowski, Grobelny, Tillie, Wojtaszek (libero) oraz Niemiec, Jaglarski, Kowalczyk, Król