Puchar Włoch: Juventus ratuje remis na San Siro

• Data publikacji: 13.02.2020, 22:44

Milan robił co mógł, aby wygrać pierwszy mecz półfinałowy Coppa Italia z Juventusem, jednak spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Rossoneri przeważali przez większą część spotkania i prowadzili od 61. minuty po bramce Rebicia. Do remisu doprowadził Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa łudząco przypominała tą, jaką Rossoneri rozegrali w niedzielnych derbach z Interem. To gospodarze przeważali i oddawali ogromną ilość strzałów, głównie zza pola karnego. Choć Gianluigi Buffon miewał niepewne interwencje, to nie miały one żadnych konsekwencji. Najgroźniejszą sytuacją gości był strzał Cuadrado, który zmierzał niemal w środek bramki i nie miał prawa zakończyć się golem. W pierwszych 45 minutach nie oglądaliśmy bramek, stało się natomiast jasne, że Milan musi zmobilizować wszystkie siły na drugą połowę. Zlatan Ibrahimović w 30. minucie otrzymał żółty kartonik, co wyklucza go z meczu rewanżowego, niewątpliwie to duże osłabienie drużyny Stefano Piolego.

Na początku drugiej połowy, choć nie widzieliśmy już aż takiej przewagi, to Milan nadal wyglądał dobrze na tle Juve. Rossoneri nie zrażali się w swoich atakach i potwierdzili, że warto próbować trzy, a nawet więcej razy i w końcu coś wpadnie. Wpadło w 61. minucie. Samu Castillejo dośrodkował w pole karne, gdzie idealnie odnalazł się Ante Rebić, wykańczając akcję szybkim strzałem w lewy dolny róg. Buffon rzucił się jeszcze, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki. W 72. minucie Paolo Valeri pokazał żółtą, a po chwili wyciągnął z tylnej kieszeni czerwoną kartkę, ukarany został Theo Hernandez i Milan musiał kończyć ten mecz w dziesiątkę. W 88. minucie San Siro zawrzało. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na przewrotkę zdecydował się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie trafił czysto w piłkę, ale po jego strzale trafiła w ustawionego tyłem Davida Calabrię. Po konsultacji VAR sędzia odgwizdał rzut karny. Ronaldo wygrał pojedynek z Donnarumą i mocnym strzałem w środek bramki doprowadził do wyrównania.

AC Milan - Juventus FC 1:1 (0:0)

Bramki: 61' Rebić - 90+1' Ronaldo

AC Milan: Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Castillejo (80' Saelemaekers), Bennacer, Kessie, Rebić (74' Laxalt) – Calhanoglu (86' Paqueta), Ibrahimović

Juventus FC: Buffon – De Sciglio (69' Higuain), De Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Pjanić, Ramsey (63' Bentancur), Matuidi (73' Rabiot) – Cuadrado, Dybala, Ronaldo

Żółte kartki: 29' Ibrahimović, 42' Hernandez, 58' Kessie, 69' Castillejo, 90' Calabria – 30' Ramsey'

Czerwone kartki: 72' Hernandez (druga ż.k.)

Sędziował: Paolo Valeri