Tenis stołowy - Liga Mistrzyń: awans Siarki do półfinału

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 13.02.2020, 21:37

Tenisistki stołowe Siarki Tarnobrzeg pokonały u siebie 3:1 zespół SKTS Hodonin i przypieczętowały awans do najlepszej czwórki tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Dwa punkty dla triumfatorek zdobyła Rumunka Elizabeta Samara.

Zawodniczki Siarki Tarnobrzeg w pierwszym meczu 1/4 finału pokonały na wyjeździe czeską ekipę 3:2. Biorąc pod uwagę spore braki kadrowe podopiecznych Zbigniewa Nęcka ten wynik był sukcesem i przed rewanżem dawał olbrzymie szanse na awans do półfinału tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Bohaterką dzisiejszego pojedynku została Elizabeta Samara. Rumunka zdobyła dwa punkty, pokonując po 3:1 - Solomiyę Breteyko oraz Min Jee. Trzeci punkt dla zawodniczek Siarki wywalczyła Han Ying, która oddała jednego seta Jee, odwracając losy meczu po przegranym pierwszym secie. Honorowy punkt dla drużyny z Hodonina wywalczyła Natalia Partyka. Polka stoczyła emocjonujący bój z Viktorią Pavlovich, triumfując w deciderze 11:6.

Siarka Tarnobrzeg - SKTS Hodonin 3:1

Elizabeta Samara - Solomiya Breteyko 3:1 (9:11, 11:8, 11:9, 11:8)

Han Ying - Min Jee 3:1 (7:11, 11:4, 11:5, 11:3)

Viktoria Pavlovich - Natalia Partyka 2:3 (14:12, 11:13, 7:11, 11:9, 6:11)

Elizabeta Samara - Min Jee 3:1 (11:6, 11:9, 12:14, 11:4)