Tenis – ATP Rotterdam: minimalna porażka Hurkacza w deblu

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 13.02.2020, 22:35

Hubert Hurkacz i Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime przegrali po super tiebreaku w ćwierćfinale debla w Rotterdamie. Minimalnie lepsi okazali się Ravan Klaasen z Republiki Południowej Afryki i Oliver Marach z Austrii.

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime byli raczej przed tym meczem skazywani na porażkę. Polak i Kanadyjczyk rzadko występują w deblu, a w ostatnim czasie prezentowali ponadto nierówną dyspozycję. Tymczasem Raven Klaasen i Oliver Marach to uznani debliści, którzy regularnie walczą o najwyższe cele.

Mimo tego spotkanie od samego początku było wyrównane. Kanadyjsko-polska para stanęła na wysokości zadania i nawiązała walkę z faworytami. W pierwszym secie co prawda musieli uznać wyższość rywali, ale była to różnica zaledwie jednego breaka, zdobytego przez Klaasena i Maracha po deciding poincie w końcówce seta. Partia zakończyła się wynikiem 6-4.

W drugiej części spotkania przez długi czas dominowali Auger-Aliassime i Hurkacz. Prowadzili już 3-0, a potem 4-2. Niestety przewagi nie byli w stanie utrzymać i tym razem do rozstrzygnięcia potrzebny był tiebreak. Z początku 3-0 prowadzili w nim Afrykaner i Austriak, ale ostatecznie 7-5 zwyciężyli specjaliści od singla.

Dzięki temu doprowadzili do super tiebreaka decydującego o awansie do półfinału. Os stanu 4-3 przez długi czas nieznacznie prowadzili, lecz niestety nie zdołali "dowieźć" przewagi do końca. Trzy ostatnie punkty w tym meczu należały do faworytów, którzy wygrali decydującą rozgrywkę 10-8.

Raven Klaasen/Oliver Marach (RSA/AUT) – Felix Auger-Aliassime/Hubert Hurkacz (CAN/POL) 6-4 6-7(5) [10-8]