PKO Ekstraklasa: arcyważne zwycięstwo Górnika

• Data publikacji: 14.02.2020, 20:02

Górnik Zabrze pokonał u siebie Arkę Gdynia - 2:0, w arcyważnym meczu drużyn z dna ligowej tabeli. Bohaterami Zabrza zostali Igor Angulo i Paweł Bochniewicz.

Dzisiejszy mecz na stadionie przy Roosvelta w Zabrzu, określany był mianem spotkania za sześć punktów. Zarówno gospodarze, jak i gdynianie potrzebowali punktów, niczym ryba tlenu. Lepiej i z większym animuszem zaczęli zabrzanie, którzy już w 6. minucie mogli prowadzić, lecz Igor Angulo główkował w poprzeczkę. W 17. minucie Hiszpan stanął przed kolejną, wielką szansą, gdyż Szymon Marciniak podyktował rzut karny za faul Christiana Maghomy na Łukaszu Wolsztyńskim. Niestety, ku rozpaczy fanów Górnika, Angulo fatalnie przestrzelił. Później gra się nieco wyrównała i do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron, jako pierwsi, groźnie zaatakowali goście. Jednak uderzenie z dystansu Damiana Zbozienia minimalnie minęło lewy słupek bramki Martina Chudego. W kolejnych minutach, show w bramce Arki miał Pavels Steinbors, który wyciągał niemożliwe piłki. Jednak i on musiał wreszcie skapitulować. Angulo otrzymał futbolówkę w szesnastce i strzałem z bardzo ostrego kąta pokonał łotewskiego golkipera gdynian. W doliczonym czasie gry, Górnicy postawili "kropkę nad i". Dośrodkowanie z rzutu rożnego odebrał Paweł Bochniewicz, jego pierwszy strzał został odbity przez Steinborsa, ale przy drugim nie miał już nic do powiedzenia. Dzięki tej wygranej, Górnik złapał nieco oddechu, zaś sytuacja Arki jest coraz gorsza.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia (0:0)

Bramki: 83' Angulo, 90+1' Bochniewicz

Górnik Zabrze: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza - Jirka, Prochazka (89' Koj), Manneh (69' Matras), Jimenez - Wolsztyński (64' Kopacz), Angulo

Arka Gdynia: Steinbors - Marciniak, Marić, Maghoma, Zbozień - Deja, Jankowski (68' Mihajlović), Vejinović (89' Da Silva), Nalepa, Młyński - Serrarens

Żółte kartki: 45' Wiśniewski, 61' Sekulić, 79' Angulo - 16' Maghoma, 61' Marciniak

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)