Bundesliga: Borussia zdemolowała Eintracht, Piszczek z golem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.02.2020, 22:24

W tym sezonie przyzwyczailiśmy się do tego, że w spotkaniach Borussii Dortmund pada wiele bramek. Tak też było tym razem. Dortmundczycy rozgromili na Signal Iduna Park 4:0 Eintracht Frankfurt. Wynik spotkania otworzył Łukasz Piszczek, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie.

Borussia od samego początku starała się narzucić swój styl gry. Eintracht zepchnięty był do defensywy i rzadko gościł pod polem karnym Borussii. Gospodarze starali się napędzać swoje akcje skrzydłami. Borussia pierwszą dogodną sytuację stworzyła sobie po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzył Raphael Guerreiro i trafił w słupek. Borussia przez długi czas nie potrafiła jednak skutecznie sfinalizować akcji. Strzały gospodarzy były niecelne. W 33. minucie sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Piszczek, który był kapitanem Borussii w tym meczu. Były reprezentant Polski zgarnął piłkę zagraną przez Achrafa Hakimi'ego i strzałem po ziemi z szesnastego metra umieścił piłkę tuż przy słupku, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W samej końcówce pierwszej połowy mógł podwyższyć Hakimi, ale uderzył nad poprzeczką.

Borussia po przerwie był skuteczniejsza i szybko potwierdziła swoją przewagę. W 50. minucie Axel Witsel zagrał Do Jadona Sancho, który rozpędził się lewą stroną, wbiegł w pole karne, ogrywając obrońcę i strzałem na krótki słupek pokonał Kevina Trappa. Cztery minuty później było już 3:0. Swoją drugą asystę zanotował Hakimi, który zagrał wzdłuż bramki do Erlinga Haalanda, a ten z czystej pozycji skierował piłkę do siatki. Gospodarze kontrolowali mecz i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Raphael Guerreiro, który potężnym strzałem zza pola karnego pokonał Trappa. Eintracht nie miał argumentów i tylko wyczekiwał końcowego gwizdka arbitra. W ostatnich minutach na swojego gola polował Thorgan Hazard, ale tm razem dobrze interweniował Trapp. Borussia wygrała 4:0, dopisała do swojego dorobku trzy punkty i wskoczyła na pozycję wicelidera Bundesligi.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 4:0 (1:0)

Bramki: 33' Piszczek, 50' Sancho, 54' Haaland, 74' Guerreiro

Borussia: Burki - Piszczek, Hummels, Zagadou, Guerreiro - Can (64' Dahoud), Witsel, Hazard - Hakimi, Haaland (79' Goetze), Sancho (75' Reyna)

Eintracht: Trapp - Toure, Abraham, Hinteregger, N'Dicka - Ilsanker, Rode (78' Sow) - Chandler, Gacinović (46' Dost), Kostić - Silva (82' Paciencia)

Kartki: Chandler

Sędzia: Bastian Dankert (Niemcy)