Snooker - Welsh Open: jednostronne ćwierćfinały

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 14.02.2020, 23:14

Niespodzianki i jednostronne mecze - tak wyglądały ćwierćfinałowe spotkania rankingowego turnieju snookerowego Welsh Open, który odbywa się w Cardiff. Do półfinałów awansowali Ronnie O'Sullivan, Kyren Wilson, Shaun Murphy i Yan Bingtao.

Dwa pierwsze ćwierćfinały pokazały, że mecze snookerowe między dwoma zawodnikami na podobnym poziomie mogą być bardzo jednostronne. Dzień zaczęli Ronnie O'Sullivan i Mark Selby. Pięciokrotny mistrz świata w Cardiff pokazuje wspaniałą formę i dziś "Jester from Leicester" nie miał zbyt wiele do powiedzenia. W pierwszych czterech partiach rozegranych przed przerwą był on tylko cieniem dla Ronniego. W pierwszej partii zdobył 16 punktów, w czwartej 4 zdobyte dzięki faulowi O'Sullivana, a przez ten czas starszy z Anglików zaliczył kolejno brejki 142, 95 i 85. Było 4:0. Po przerwie Selby wygrał jedną taktyczną partię, ale tylko na tyle go było stać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1. Zaraz po tym spotkaniu miał miejsce kolejny hit - starcie Neila Robertsona i Kyrena Wilsona, które... przerwało kapitalną serię Neila Robertsona. Wilson był w tym starciu nie do ugryzienia - wygrał 5:0, zaliczając podejścia 79, 67 i 63.

Wieczorem największe emocje wzbudziło starcie Judda Trumpa i Shauna Murphy'ego, przy którym od razu trzeba zaznaczyć, że był to mecz rozgrywany na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy taktyczny frejm przyniósł dużo nerwów i emocji, ale to Murphy zachował więcej koncentracji i wygrał 59:41. Potem nastąpiły dwie partie z wysokimi podejściami - Trump zanotował 126, rywal odpowiedział 96 punktami i było 2:1. Przez większą część czwartego frejma inicjatywę miał Trump. Mając już na liczniku 70-punktowe podejście młodszy z Anglików zdecydował się na potwornie trudny wózek. Nie trafił, a Murphy mimo tego, że potrzebował snookera świetnie rozegrał taktyczną końcówkę i sensacyjnie wyszedł na 3:1. Po przerwie odmieniony wrócił Trump - wbił 66 punktów w podejściu, ale znowu dłużny nie pozostał "The Magician" wbijając 101 w brejku i wychodząc na 4:2. Ostatni zryw Trumpa w tym meczu przyniósł mu równe 100 w podejściu, ale ostatnia partia przeszła pod dyktando Shauna, który zagra dalej. Jego rywalem w półfinale będzie Yan  Bingtao, który sensacyjnie ograł Johna Higginsa 5:2. Chińczyk w tym meczu zaliczył kolejno brejki 66, 100, 56 i 61. Szczególnie imponujące było podejście z ostatniej partii, będące odpowiedzią na 51 w podejściu Higginsa.

Mecze półfinałowe będą się toczyć do 6 wygranych frejmów.