Bundesliga: pewne zwycięstwo Lipska

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 15.02.2020, 17:25

RB Lipsk bez większych problemów pokonał na własnym stadionie Werder Brema 3:0. Lipsk wysunął się na prowadzenie w tabeli Bundesligi i pozostanie liderem przynajmniej do niedzieli.

Mecz był bardzo wyrównany. Werder przeciwstawił się faworyzowanej drużynie z Lipska. Podopieczni Juliana Nagelsmanna musieli się sporo natrudzić, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką rywala, a nie wychodziło im to najlepiej. Z gry trudno graczom Lipska było skonstruować groźną akcję. Gospodarze ratowali się stałymi fragmentami gry. W 10. minucie po rzucie wolnym piłkę dość szczęśliwie zgrał Patrick Schick, która trafiła do Lukasa Klostermanna, a ten z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do pustej bramki. W 38. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dani'ego Olmo główkował Schick, a piłka po dłoni Jiri'ego Pavlenki wpadła do bramki. Wcześniej czeski napastnik Lipska dobrze wyszedł na pozycję, ale w ostatniej chwili powstrzymał go obrońca Werderu. Goście w pierwszej połowie rzadko bywali w polu karnym Lipska i nie oddali żadnego celnego strzału.

Drugą połowę Lipsk zaczął od mocnego uderzenia. W pierwszej akcji po zmianie stron Konrad Laimer długim podaniem obsłużył Nordi'ego Mukiele, a Francuz idealnie to wykończył, posyłając piłkę pomiędzy nogami interweniującego bramkarza. Lipsk nie forsował tempa, starał się kontrolować sytuację na boisku. Gra toczyła się głównie w środku pola. Po obu stronach było sporo niedokładności w rozegraniu piłki. Żaden z golkiperów nie był zmuszony do większego wysiłku. Lipsk się oszczędzał, a Werder był już przekonany o swojej porażce. Przez drugie 45 minut niewiele się wydarzyło. Gospodarze dowieźli korzystny wynik do końca, wygrywając 3:0 i zgarnęli kolejne trzy punkty.

RB Lipsk - Werder Brema 3:0 (2:0)

Bramki: 18' Klostermann, 39' Schick, 46' Mukiele

Lipsk: Gulacsi - Klostermann (60' Ampadu), Upamecano, Halstenberg - Mukiele, Sabitzer, Laimer (60' Haidara), Angelino - Olmo (69' Forsberg) - Schick, Werner

Werder: Pavlenka - Veljković, Vogt (61' Toprak), Moisander - Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen, Friedl - Bittencourt (81' J. Eggestein), Osako (65' Sargent), Rashica

Kartki: Upamecano - M. Eggestein

Sędzia: Benjamin Cortus (Niemcy)