PKO Ekstraklasa: Legia z Rakowem na remis

• Data publikacji: 15.02.2020, 22:00

Raków Częstochowa zremisował 2:2 z Legią Warszawa. Bohaterem drużyny gospodarzy został Schwarz, który zanotował asystę oraz strzelił gola na wagę remisu.

Początek meczu zaczął się niezbyt interesująco. Legioniści mieli lekką przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. W 22. minucie po świetnym dośrodkowaniu od Schwarza gola na wagę prowadzenia zdobył Musiolik. Do przerwy rezultat spotkania nie uległ już zmianie i zawodnicy Rakowa schodzili z boiska z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron odpowiedzieli przyjezdni, Luquinhas wykorzystał zamieszanie w polu karnym i sytuacyjnym strzałem pokonał golkipera częstochowskiej drużyny. Radość podopiecznych Vukovicia nie trwała zbyt długo, ponieważ chwilę później arbiter spotkania podyktował rzut karny dla Rakowa. Do jedenastki podszedł Bartl, jednak przestrzelił. W 73. minucie odpowiedzieli piłkarze stołecznej drużyny, Kante bardzo dobrze zachował się w polu karnym i wyprowadził warszawską drużynę na prowadzenie. Kilka minut później sędzia podyktował kolejną jedenastkę dla gospodarzy. Tym razem do piłki podszedł Schwarz i pewnym strzałem pokonał Majeckiego. W końcówce Legioniści mieli bardzo dobre okazje do strzelenia gola na wagę trzech punktów, jednak gospodarze skutecznie się bronili.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:2 (1:0)

Bramki: Sebastian Musiolik (22'), Schwarz (78' - rzut karny) - Luquinhas (46') Kante (74')

Raków Częstochowa: Szumski - Tudor, Kościelny, Jach, Mikołajewski - Sapała, Babenko - Bartl (69' Kun), Schwarz (81' Brown Forbes), Malinowski (46' Szczepański) - Musiolik

Legia Warszawa: Majecki - Karbownik, Jędrzejczyk, Lewczuk, Vesović - Martins, Antolić, Luquinhas, Kante, Wszołek (72' Cholewiak) - Rosołek (54' Gwilia)