Serie A: Juventus notuje kolejne trzy punkty

• Data publikacji: 16.02.2020, 17:16

Juventus pokonał pewnie 2:0 Brescię w 24. kolejce Serie A. Do składu po półrocznej przerwie wrócił Giorgio Chiellini, który w sierpniu zerwał wiązadła krzyżowe.

Juventus od pierwszych minut starał się podporządkować mecz pod własne dyktando. Znacząco ułatwił im to Florian Aye, który w 37. minucie został usunięty z boiska za dwie żółte kartki. Sędzia na dodatek przyznał rzut wolny Starej Damie tuż przy krawędzi pola karnego. Do piłki podszedł Paulo Dybala i pięknym strzałem pokonał bramkarza. Tym samym Juventus po pierwszej połowie prowadził 1:0.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli jeszcze odważniej do przodu, a kolejne bramki były kwestią czasu. W 75. minucie drugiego gola dla Juve zdobył Juan Cuadrado. Kolumbijczyk rozegrał dwójkową akcję z Matuidim, wyszedł sam na sam z bramkarzem i delikatnym strzałem pokonał golkipera. Chwilę później na boisku pojawił się Giorgio Chiellini. Włoch w sierpniu 2019 roku doznał poważnej kontuzji wiązadeł krzyżowych w kolanie. Stoper jednak zdołał wrócić do gry dosyć szybko, bo po sześciu miesiącach. W końcówce spotkania Gonzalo Higuain umieścił jeszcze piłkę w siatce, ale sędzia zagwizdał spalonego. Równie blisko szczęścia był Dybala, ale w 93. minucie Argentyńczyk trafił jedynie w poprzeczkę. Mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem podopiecznych Maurizio Sarriego.

Juventus - Brescia 2:0 (1:0)

Bramki: 39' Dybala, 75' Cuadrado

Juventus: Szczęsny - Sandro, Rugani, Bonucci (78' Chiellini), Danilo - Rabiot, Bentancur, Ramsey (65' Pjanic - 73' Matuidi) - Dybala, Cuadrado, Higuain

Brescia: Alfonso - Sabelli, Chancellor, Mateju, Martella - Bjarnason (80' Ndoj), Dessena, Bisoli, Zmrhal (90' Skrabb) - Balotelli, Aye

Kartki: 19' Bonucci, 43' Higuain, 65' Bentancur - 33', 37' Aye

Sędziował: D. Chiffi