PHL: koniec sezonu zasadniczego, niespodzianka w Toruniu!

• Data publikacji: 16.02.2020, 19:20

Zakończył się sezon zasadniczy w Polskiej Hokej Lidze. W ostatniej jego kolejce najciekawiej było w Toruniu, gdzie "Stalowe Pierniki" pokonały wicelidera z Oświęcimia.

KH Energa Toruń 4:2 Re-Piast Unia Oświęcim

Fraszko (2), Yesavan, Sergushkin - Zatko, Themar

Torunianie nie byli faworytem tego spotkania, zwłaszcza po ostatnich wysokich porażkach. Jednak kibice zgromadzeni na Tor-Torze liczyli na pozytywne zakończenie sezonu zasadniczego i... nie zawiedli się. Już w czwartej minucie, po podaniu Michała Kalinowskiego, do bramki rywali trafił kapitan torunian Bartosz Fraszko. Odpowiedź Re-Piast Unii nadeszła dokładnie cztery minuty później, gdy wyrównał Miroslav Zatko. Natomiast w 16. minucie, drugą bramkę dla oświęcimian zdobył Andrej Themar, wykorzystując grę w przewadze. Na początku drugiej tercji, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Fraszko i było - 2:2. W 14. minucie tej odsłony, prowadzenie dla gospodarzy zdobył Mikhail Yesavan, wykańczając dokładne podanie od Yegora Shkodenki. "Kropkę nad i", w ostatnich sekundach meczu, postawił Denis Sergushkin, posyłając krążek do pustej bramki.