Serie A: skromne zwycięstwo Napoli

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 16.02.2020, 19:52

SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie pokonało na wyjeździe 1:0 Cagliari Calcio. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dries Mertens.

Od pierwszej minuty na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Piotra Zielińskiego w barwach Napoli i Sebastiana Walukiewicza w składzie Cagliari. Poza kadrą z powodu urazu kolana znalazł się Arkadiusz Milik. Pierwsza połowa pozostawiała wiele do życzenia. Na boisku niewiele się działo. Niewielką przewagę miało Napoli. Podopieczni Gennaro Gattuso starali się grać w ataku pozycyjnym, a Cagliari grało wysokim pressingiem. Najlepszą szansę w pierwszej połowie miał gracz Cagliari Gaston Pereiro, który popisał się indywidualną akcją. Zabrakło tylko celnego strzału. Po stronie Napoli widoczny był Piotr Zieliński. Polski pomocnik kilka razy próbował zaskoczyć bramkarza strzałami z dystansu. W 26. minucie piłka po jego strzale minimalnie minęła spojenie. Niewiele z rzutu wolnego pomylił się także Dries Mertens.

Po zmianie stron znów pokazał się Zieliński. Jego strzał na rzut rożny odbił Alessio Cragno. Mecz nie porywał, nie było płynności w grze obu zespołów. Zawodnicy często porywali się na indywidualne akcje, które nic nie dawały. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 65. minuty. Wtedy Napoli na prowadzenie wyprowadził Dries Mertens. Belg otrzymał podanie od Hysaja, obrócił się i precyzyjnie posłał piłkę do bramki obok słupka. Cagliari próbowało odpowiedzieć, a konkretnie uczynił to Ragnar Klavan, ale jego strzał odbił David Ospina. Napoli obroniło się do końca i zdobyło cenne trzy punkty.

Cagliari Calcio - SSC Napoli 0:1 (0:0)

Bramki: 65' Mertens

Cagliari: Cragno - Pisacane, Walukiewicz (70' Mattiello), Klavan, Pellegrini - Nandez, Cigarini (83' Birsa), Ionita - Pereiro (67' Paloschi) - Joao Pedro, Simeone

Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Maksimović, Hysaj (80' Rui) - Ruiz, Demme (61' Insigne), Zieliński - Callejon (67' Politano), Mertens, Elmas

Kartki: Joao Pedro, Walukiewicz, Nandez - Zieliński

Sędzia: Daniele Doveri (Włochy)