Serie A: Lazio wiceliderem, Inter pokonany!

• Data publikacji: 16.02.2020, 22:40

Lazio pokazało charakter i zostało wiceliderem Serie A. Biancocelesti zdołali wygrać na własnym boisku 2:1 z Interem, mimo, że to goście pierwsi wyszli na prowadzenie. Rzymianie tracą do Juventusu zaledwie punkt, a Inter spadł na trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do dzisiejszych rywali.

Przed spotkaniem trenerów obu drużyn zapytano o znaczenie tego meczu dla walki o mistrzostwo. Odpowiedzi były zgoła inne. Simone Inzaghi stwierdził, że jest to jedno z kluczowych starć, natomiast Antonio Conte nie uważał, że w to spotkanie będzie miało aż takie konsekwencje. Pierwszą groźną sytuację stworzyło Lazio. Sergej Miliković-Savić oddał mocny strzał zza pola karnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. Obie drużyny bardzo dobrze broniły. Nie było w tym nic dziwnego, ponieważ ten mecz był pojedynkiem dwóch najlepszych defensyw ligi. Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu bramkarzy obu drużyn. Padelli nie rozumiał się z obrońcami, ponieważ bronił tylko ze względu na kontuzję Handanovicia, natomiast Strakosha nie miał nic na swoje usprawiedliwienie. W 44. minucie golkiper gości wybił piłkę przed siebie po jednym ze strzałów, a ta trafiła pod nogi Ashleya Younga. Anglik uderzył po koźle i zdobył pierwszą bramkę meczu i jednocześnie premierową w koszulce Nerrazurich.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Lazio. W 48. minucie do faulu w polu karnym dopuścił się Stefan de Vrij i Gianluca Rocchi podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Ciro Immobile podszedł do futbolówki, zupełnie zmylił bramkarza i doprowadził do wyrównania. Lazio dostało wiatr w żagle i częściej znajdowało się w posiadaniu piłki, a po jej stracie, ruszało ze zdecydowanym pressingiem. Nagrodę za taką grę odebrali w 69. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Luis Alberto, na bramkę uderzył Adam Marusić, ale ten strzał został zablokowany tuż przed bramką przez defensora gości. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym świetnie odnalazł się Miliković-Savić i uderzył tak, że piłka minęła wszystkich zawodników w czarnych koszulkach oraz Padellego. Lazio prowadziło 2:1, co oznaczało, że są wiceliderem. Cały stadion zaczął gwizdać, gdy przy piłce byli podopieczni Conte, aby pomóc Biancocelestim utrzymanie tego wyniku do końcowego gwizdka. Na nieco ponad dziesięć minut do końca piłka znalazła się w bramce gospodarzy, ale Lautaro Martinez był na spalonym i trafienie nie zostało uznane. W 85. minucie nadzieje Interu zostały podtrzymane dzięki świetnej interwencji Padellego, w sytuacji sam na sam z Immobile. Były to jednak płonne nadzieje. Końcowe minuty były niezwykle nerwowe, ale to Lazio wygrało i zostało nowym wiceliderem Serie A.

S.S. Lazio - Inter Mediolan 2:1 (0:1)

Bramki: 50' Immobile (kar.), 69' Miliković-Savić - 44' Young

S.S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Marušić, Milinković-Savić, Leiva (80' Cataldi), Alberto, Jony (63' Lazzari) – Caicedo (63' Correa), Immobile

Inter Mediolan: Padelli – Godin (86' Sanchez), de Vrij, Škriniar – Candreva (77' Moses), Vecino, Brozović (77' Eriksen), Barella, Young – Lautaro Martínez, Lukaku

Żółte kartki: 51' Leiva, 90' Lazzari, 90+4' Miliković-Savić – 49' de Vrij, 79' Godin

Sędziował: Gianluca Rocchi (Florencja)