Liga Mistrzów EHF: THW Kiel już w ćwierćfinale

• Data publikacji: 17.02.2020, 12:31

Do końca fazy grupowej Ligi Mistrzów pozostały jeszcze dwie kolejki. THW Kiel wygrało w meczu na szczycie grupy B z Telekomem Veszprem. Niemiecki zespół zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie i tym samym awans do ćwierćfinału.

Grupa B

Szczypiorniści Veszprem mieli jeszcze szansę na wygranie grupy, ale potrzebowali zwycięstwa w Kilonii. Mecz był wyrównany i do przerwy był remis 15:15. W drugiej połowie THW wypracowało 4 bramki przewagi. Na 10 minut przed końcem gospodarze wygrywali 29:26. Jednak nie zdobyli już żadnej bramki. Zespół z Węgier także nie błyszczał skutecznością i nie odrobił strat. Spotkanie zakończyło się rezultatem 29:28. Zebry mają 4 punkty przewagi nad drugim Veszprem i są już pewni wygrania grupy, które daje bezpośredni awans do 1/4 finału.

PGE Vive Kielce dość pewnie wygrało u siebie z FC Porto. Więcej TUTAJ. Polski zespół wciąż liczy się w walce o drugie miejsce. Vive ma 2 punkty straty do Veszprem i punkt do Montpellier. Zespół z Francji pokonał 30:26 Mieszkow Brześć. Vardar Skopje i Motor Zaporoże zmagają się z problemami finansowymi i przed ich bezpośrednim meczem zespół opuścili ważni zawodnicy. Z Vardaru odeszli Dainis Kristopans i Paweł Atman. Zdobywcy Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu wygrali jednak z ukraińskim zespołem 38:28. Motor i Mieszkow odpadną z rozgrywek.

PGE Vive Kielce - FC Porto 30:25
THW Kiel - Telekom Veszprem 29:28
Montpellier - Mieszkow Brześć 30:26
Vardar Skopje - Motor Zaporoże 38:28

Grupa A

Stawką meczu tygodnia było drugie miejsce w grupie A. Pick Szeged podejmowało Paris Saint-Germain. Po wyrównanych kilkunastu minutach PSG uzyskało przewagę. Było już nawet 22:16 dla gości. Zespół z Węgier rzucił 5 bramek z rzędu i wszystko rozpoczęło się od początku. To Pick przejął kontrolę nad spotkaniem i wygrał 32:29. Węgierska drużyna jest blisko 2. pozycji w grupie i lepszego rozstawienia w 1/8 finału. Bohaterem Picku był Joan Canellas, który rzucił 10 bramek. Kamil Syprzak zanotował 2 trafienia. Michał Jurecki rzucił 3 bramki w wygranym przez Flensburg 34:28 meczu z Elverum. Barcelona pewnie wygrała 32:23 z PPD Zagrzeb i jest blisko zapewnienia sobie awansu do ćwierćfinału.

Pick Szeged - Paris Saint-Germain 32:29
Aalborg - Celje 28:24
Elverum - Flensburg-Handewitt 28:34
Barcelona - PPD Zagrzeb 32:23