Liga Mistrzyń CEV: solidarny koniec łódzkich drużyn

• Data publikacji: 18.02.2020, 22:10

Łódzkie drużyny już wcześniej straciły wszelkie szanse na wyjście ze swoich grup i dziś solidarnie przegrały swoje ostatnie mecze. Trzeba jednak powiedzieć, że Grot Budowlane mocno powalczyły w Stambule z Eczaczibasi.

Wicemistrzynie Polski były bardzo bliskie sprawienia sensacji na parkiecie w Stambule, gdzie grały z dużo silniejszym Eczaczibasi VitrA. Po dwóch setach, łodzianki prowadziły już - 2:0, ale wtedy nadszedł kryzys, który doświadczone rywalki skrzętnie wykorzystały. Odrobiły straty z wielką konsekwencją, a popis siatkówki dały w tie-breaku, w którym zmiażdżyły zmęczone już Polki, wygrywając do 7.

Eczaczibasi VitrA Stambuł 3:2 Grot Budowlani Łódź (17:25, 25:27, 25:19, 25:21, 15:7)

Eczaczibasi VitrA Stambuł: Arici, Kilic, Avci, Durul, Newcombe, Baladin, Dalbeler (libero) oraz Bosković, Pereira, Lloyd, Guveli, Sebnem Akoz, Sahin

Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Kraiduba, Pencova, Śmieszek, Twardowska, Bączyńska, Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Bałdyga, Garstka, Maciągowski

.....

Igor Gorgonzola Novara 3:0 ŁKS Commercecon Łódź (25:21, 25:20, 26:24)

Nie było za to ani niespodzianki ani też sensacji w Novarze, gdzie miejscowa Igor Gorgonzola, w trzech setach pokonała mistrzynie Polski - ŁKS Commercecon Łódź. Dwa pierwsze sety, Włoszki wygrały dość pewnie do 21 oraz 20. Najwięcej emocji dostarczył jednak trzeci set, w którym łodzianki długo prowadziły. Ostatecznie, w grze na przewagi - 26:24, lepsze okazały się gospodynie i to one pewnie zgarnęły trzy punkty.

Igor Gorgonzola Novara: Hancock, Velijković, Wasilewa, Brakocević - Canzian, Chirichella, Sansonna (libero) oraz Mlakar, Di Iulio

ŁKS Commercecon Łódź: Lazović, Mori, Bociek, Alagierska, Wójcik, Pacak, Strasz (libero) oraz Skrzypkowska