EHF Liga Mistrzów: pewne zwycięstwo mistrzów Polski

• Data publikacji: 20.02.2020, 19:05

PGE Vive Kielce pewnie wygrało na wyjeździe z Motorem Zaporoże w meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Polski zespół wciąż liczy się w walce o drugie miejsce w grupie B.

Był to już przedostatni mecz PGE Vive Kielce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Na wyjeździe mistrzowie Polski spotkali się z Motorem Zaporoże, który zmaga się z problemami finansowymi. Zwycięstwo z ostatnim zespołem w grupie B było ważne dla Vive w kontekście walki o jak najwyższe miejsce na koniec fazy. W dzisiejszym spotkaniu dość długo nie padła żadna bramka. Jako pierwsi zaczęli trafiać goście. W 3. minucie wynik otworzył Artiom Karalek. Po chwili dwa trafienia rzucił Alex Dujszebajew i mistrzowie Polski mieli już niezłą przewagą na samym początku gry.

Po 10 minutach meczu Vive prowadziło 8:2. Dobrze w bramce spisywał się Mateusz Kornecki, a w ataku świetnie grali Dujszebajew, Karalek i Blaz Janc. Kielczanie wypełnili ważny cel, gdyż od razu zdobywając wyraźną przewagę, w późniejszej fazie meczu byli spokojniejsi o wynik. Motor zmniejszył stratę maksymalnie do 4 goli. Po 30 minutach było 19:14 dla polskiego zespołu.

W drugiej połowie kielczanie utrzymywali bezpieczną przewagę. Zdobywanie bramek przychodzili im bardzo łatwo i nie dali Motorowi większych szans na sprawienie niespodzianki. Mistrzowie Polski prowadzili 28:20. Potem nie trafili do bramki rywali przez 8 minut i w tym czasie drużyna z Ukrainy rzucili 5 goli z rzędu. Podopieczni Talanta Dujszebajewa opanowali sytuację i szybko powiększyli różnicę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:26. Najwięcej (7) bramek zdobył Artiom Karalek. W ekipie gospodarzy zagrał Mateusz Kus, ale nie zanotował trafienia. PGE Vive Kielce wyprzedzili w tabeli Montpellier i zrównali się punktami z drugim Telekomem Veszprem. Ekipy te zagrają ze sobą w niedzielę.

Motor Zaporoże - PGE Vive Kielce 26:33 (14:19)