Tenis - ATP Rio de Janeiro: kolejne zwycięstwo Kubota i Melo

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 21.02.2020, 01:40

Po bardzo dobrym spotkaniu rozstawieni z numerem 2, Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali czesko-słowacką parę Roman Jebavy/Igor Zelenay 6:4 6:2 i awansowali do półfinału. W nim zmierzą się z włoską parą Salvatore Caruso/Federico Gaio.

Początek premierowej odsłony zwiastował zacięty i wyrównany mecz. Obydwie pary bardzo pewnie utrzymywały własne gemy serwisowe, nie pozwalając nawet dać szansy na przełamanie rywalom. Jednak w 9. gemie Roman Jebavy oraz Igor Zelenay zanotowali znacznie słabszy moment w grze, a polsko-brazylijska para wykorzystała to bez wahania, przełamując rywali do zera. W następnym gemie Kubot i Melo dokończyli dzieła, utrzymując swoje podanie i wygrywając pierwszego seta 6:4.

W kolejnej partii Łukasz Kubot i Marcelo Melo od początku zaczęli grać na wysokim poziomie, dzięki czemu bardzo szybko wyszli na prowadzenie 4:0. W pozostałej części seta utrzymali tą skuteczność, dzięki czemu zapisali go na swoim koncie wynikiem 6:2, wygrywając całe spotkanie 2:0.

W półfinale Kubot i Melo zmierzą się z Włochami Salvatore Caruso i Federico Gaio, którzy niespodziewanie wyeliminowali w ćwierćfinałowym spotkaniu rozstawioną z "4" parę Mate Pavić/Bruno Soares 6:4 4:6 10:4.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [2] - Roman Jebavy/Igor Zelenay (CZE/SVK) 6:4 6:2