Koszykówka: dwie porażki w europejskich pucharach

• Data publikacji: 20.02.2020, 22:34

Dwa mecze z drużynami z Francji i dwie porażki, to bilans czwartkowych meczów w europejskich pucharach w wykonaniu polskich zespołów.

W czwartek Arka Gdynia podejmowała Lyon. Była to przedostatnia kolejka rozgrywek grupowych i tylko zwycięstwo mogło dawać nadzieje Arce na dalszą grę w europejskich rozgrywkach. O wygraną jednak nie było łatwo, bo od początku skuteczniejsze były rywalki. Pierwszą kwartę wygrały 24:16. W kolejnej części gospodynie próbowały odrabiać straty, zmniejszyły różnicę do zaledwie dwóch "oczek", ale ostatecznie do przerwy Lyon prowadził już 51:40. Po przerwie drużyna z Francji dominowała jeszcze bardziej. W końcówce trzeciej kwarty Lyon prowadził już nawet 75:51, aby ostatecznie prowadzić po tej części 77:57. Dopiero w ostatnich minutach meczu Arka zaczęła odrabiać stratę, ale czasu było już zbyt mało. Ostatecznie gdynianki przegrały 82:92 i tym samym oznacza to, że był to ostatni mecz w tegorocznych rozgrywkach europejskich w Gdyni. Przed Arką jeszcze wyjazd do Kurska, a z miejscowym Dynamem zagrają w środę, 26 lutego.

Tego samego dnia w Polkowicach mistrzynie Polski rywalizowały z Carolo Basket. To kolejna faza rozgrywek EuroCup, w której drużyny grają mecz i rewanż. Pierwsze spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które przez całą kwartę budowały przewagę. Było już nawet 24:10 dla Carolo, ale w końcówce połowę strat odrobiły polkowiczanki i przegrały kwartę 17:24. W drugiej części odrabianie strat nie szło zbyt dobrze mistrzyniom Polski i do przerwy goście prowadzili 48:39. Dopiero w trzeciej kwarcie zawodniczki CCC zaczęły być bardziej skuteczne. Od stanu 42:55 zdobyły kolejnych 10 punktów i zmniejszyły straty zaledwie do trzech "oczek". Później było już nawet tylko 61:63. Początek ostatniej kwarty ponownie należał do przyjezdnych, które powiększyły swoją przewagę. Na półtorej minuty przed końcem było 84:74 dla Carolo Basket. Skuteczny rzut spod kosza Marii Conde i dwie "trójki" Moniki Naczk doprowadziły do stanu 82:84. Nawet ostatnia akcja była w rękach CCC, ale nie trafiła Conde i mecz zakończył się zwycięstwem gości 84:82. Nie wszystko jednak stracone. We Francji trzeba wygrać większą różnicą punktów, aby wywalczyć awans. Rewanżowe spotkanie we Francji odbędzie się w środę, 26 lutego.