Lidl Starligue: kryzys Montpellier trwa

• Data publikacji: 20.02.2020, 22:55

Chambery Savoie pokonało Montpellier 27:24 na zakończenie 16. kolejki Lidl Starligue. Goście z południa odnotowali tym samym czwartą ligową porażkę z rzędu.

Ostatnie ligowe zwycięstwo drużyna Montpellier odniosła 11 grudnia ubiegłego roku. Choć porażkę z Nantes można zrozumieć, to dwie kolejne przegrane z drużynami z drugiej części tabeli oznaczały kryzys. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zawodników Patrica Canayera. Przez większą część pierwszej połowy to gospodarze z Chambery musieli gonić wynik, ostatecznie obie drużyny schodziły do szatni, gdy na tablicy świetlnej widniał remis 11:11. Początek drugiej połowy to wymiany punkt za punkt, aż do stanu 17:17. Właśnie wtedy po raz ostatni zespoły ze sobą remisowały. Chambery szybko odskoczyło na trzy bramki i taka przewaga została utrzymana aż do końcowej syreny. Montpellier tą porażką przedłużyło swą niechlubną serię porażek do czterech i jest coraz bliżej utraty piątego miejsca w lidze. Gospodarze natomiast powiększyli przewagę nad strefą spadkową do pięciu punktów.

Chambery Savoie 27:24 Montpellier

W pozostałych meczach tej kolejki Lidl Starligue najciekawszym spotkaniem był niewątpliwie pojedynek Ivry z Saint Raphael. Nieoczekiwanie to gospodarze zwyciężyli po emocjonującej końcówce spotkania. Czołowa czwórka natomiast pewnie wygrała swoje mecze.