PHL: play-offy rozpoczęte

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 21.02.2020, 20:33

PHL przeszła dziś w fazę play-off, rozegrane zostały dwa spotkania, w których GKS Tychy mierzył się z Energą Toruń, a Re-Plast Unia Oświęcim z Lotosem Gdańsk. Nadspodziewanie dużo emocji dostarczyli swoim kibicom hokeiści z Tychów, którzy mieli sporo problemów z przyjezdnymi.

Tyszanie, będący najlepszą ekipą po rundzie zasadniczej mierzą się z ósmym po tej samej fazie Toruniem, ale to Energa postawiła twarde warunki na Stadionie Zimowym. Zasadniczo w meczu przeważał GKS, ale nie potrafił udowodnić tego trafieniem. Pierwszą bramkę kibice zobaczyli dopiero pod sam koniec drugiej tercji, ale to torunianie wyszli wtedy na prowadzenie za sprawą Bartosza Fraszki, po którego strzale krążek odbił się poprzeczki i wpadł do bramki Murraya. Fraszko po raz drugi wpisał się na listę strzelców niedługo po rozpoczęciu trzeciej części gry, tym razem "guma" wylądowała w okienku. GKS do roboty zabrał się dopiero w 49. minucie, wtedy to trafienie kontaktowe w zamieszaniu podbramkowym zaliczył Komorowski, ten sam zawodnik wyrównał w 56. minucie po podaniu Klimienki. Wraz z upływem sekund topniały również nadzieje gości na dobry wynik na śląskiej ziemi, bo już dwie minuty później po raz pierwszy w tym spotkaniu wynik był dla nich niekorzystny, na 3:2 dla Tychów trafił Olaf Bizacki. Trener Energi próbował jeszcze ratować swój zespół poprzez wycofanie golkipera, ale jedynym efektem tego ruchu była czwarta bramka dla tyszan, celnie uderzał Mroczkowski i torunianie zjechali z lodu w Tychach pokonani.

Nadzwyczaj spokojnie było w drugim dzisiejszym spotkaniu, gdzie Unia Oświęcim podejmowała Lotos Gdańsk. W spotkaniu przeważali oświęcimianie, ale zapał gospodarzy skutecznie studził bramkarz przyjezdnych Fuczik, który wielokrotnie ratował swoją drużynę. Unia okazała się jednak lepsza zdobywając dwie bramki na przestrzeni kilku minut drugiej tercji. Najpierw wspomnianego już golkipera gdańszczan w 33. minucie z bliskiej odległości pokonał Wanacki, w 39. Koblar po podaniu Pretnara dołożył drugie trafienie i takim wynikiem zakończył się się ten mecz.

Kolejne spotkania tych dwóch par odbędą się już jutro w Tychach i Oświęcimiu.