Bundesliga: Lewandowski bohaterem Bayernu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.02.2020, 22:25

Bayern Monachium męczył się na własnym stadionie z ostatnią drużyną Bundesligi SC Padeborn, ale ostatecznie triumfował 3:2. Bohaterem Bayernu został Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki.

Bayern od początku starał się narzucić swój rytm gry, ale Padeborn nie przestraszyło się mistrza Niemiec. Goście umiejętnie przeszkadzali piłkarzom Bayernu, co powodowało, że gra Bawarczyków nie była płynna. To właśnie Padeborn pierwsze umieściło piłkę w bramce rywala, ale gol nie został uznany z powodu wyraźnego spalonego. Bayern opanował sytuację i w 25. minucie wyszedł na prowadzenie. Błąd obrońcy Padeborn natychmiast wykorzystał Serge Gnabry, który ograł rywali i umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku. Widoczny był Robert Lewandowski. Polak miał kilka okazji, ale nie był skuteczny. Jego pierwszy strzał głową był minimalnie niecelny, po drugim piłkę złapał Zingerle, a w kolejnej akcji dostał piłkę za plecy i nie zdołał zmienić kierunku jej lotu. Padebron nie złożyło broni i szczęśliwie wyrównało tuż przed przerwą. Fatalny błąd popełnił Manuel Neuer, który wyszedł poza pole karne i nie wybił piłki. Futbolówkę przejął Denis Srbeny, ograł obrońców i wbił piłkę do bramki. Bayern próbował natychmiast odpowiedzieć. Po strzale Tolisso piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła w poprzeczkę.

W pierwszych minutach drugiej połowy dwa razy kapitalnie interweniował Leopold Zingerle. Najpierw obronił mocny strzał Roberta Lewandowskiego, który zmierzał pod poprzeczkę. Po rzucie rożnym znów główkował polski napastnik i bramkarz Padeborn wykazał się świetnym refleksem, zatrzymując piłkę na linii bramkowej. Bayern długo utrzymywał się przy piłce, a Padeborn potrafiło od czasu do czasu wyjść z kontrą. W 70. minucie Lewandowski w końcu doczekał się gola. Gnabry odzyskał piłkę i wycofał do Polaka, a ten uderzył mocno w środek bramki. Trzy minuty później po akcji tych dwóch zawodników mógł paść kolejny gol, ale Lewandowskiego w ostatniej chwili uprzedził Christian Strohdiek. W 75. minucie Padebron wyszło z kontrą i wyrównało. Strzał Denisa Jastrzembskiego obronił Neuer, ale przy dobitce Svena Michela nie miał szans. Bayern walczył o trzy punkty i w 87. minucie zapewnił mu je duet Gnabry - Lewandowski. Niemiec dośrodkował z bocznej strefy, a Lewandowski dołożył stopę i zdobył swoją drugą bramkę. Jeszcze przed końcem Lewy zagrał prostopadle do Gnabry'ego, ale ten trafił wprost w Zingerle.

Bayern Monachium - SC Padeborn 3:2 (1:1)

Bramki: 25' Gnabry, 70', 87' Lewandowski - 44' Srbeny, 75' Michel

Bayern: Neuer - Odriozola (63' Coman), Hernandez, Alaba, Davies - Kimmich, Alcantara, Tolisso (87' Zirkzee) - Gnabry, Lewandowski, Coutinho (63' Mueller)

Padeborn: Zingerle - Jans, Strohdiek, Schonlau, Holtmann (19' Jastrzembski) - Proger, Gjasula, Vasiliadis, Antwi-Adjej - Mamba (53' Michel), Srbeny (81' Fridjonsson)

Kartki: Hernandez - Gjasula, Michel, Antwi-Adjej

Sędzia: Markus Schmidt (Niemcy)