Bundesliga: Borussia lepsza od Werderu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 22.02.2020, 17:30

Borussia Dortmund w spotkaniu z Werderem Brema nie zachwyciła, ale zdobyła trzy punkty. Dortmundczycy wygrali 2:0 po golach Zagadou i Haalanda.

Od pierwszej minuty na murawie oglądaliśmy Łukasza Piszczka, który pełnił funkcję kapitana Borussii. Pierwsza połowa nie zachwyciła. Obie ekipy grały znacznie poniżej swoich możliwości. Na boisku niewiele się działo, brakowało sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a bramkarze nie mieli za dużo do roboty. Borussia starała się prowadzić grę, ale nie była w stanie sforsować obrony Werderu. Największe zagrożenie obie ekipy stworzyły po stałych fragmentach gry. W barwach Werderu dobrze w powietrzu grał Omer Toprak i po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek. Po drugiej stronie boiska Jiri Pavlenka dobrze interweniował po mocnym dośrodkowaniu Raphaela Guerreiro.

Po przerwie na pierwszego gola w spotkaniu nie musieliśmy długo czekać. W 52. minucie Dan-Axel Zagadou wyprowadził Borussię na prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego Jadona Sancho piłka spadła na nogę Francuza, który trafił do siatki. Werder w ofensywie nie miał argumentów. Ograniczał się tylko do strzałów z nieprzygotowanych pozycji. Gra Borussii również nie była porywająca, ale zespół Luciena Favrea potrafił wyprowadzić drugi cios. W 66. minucie po akcji prawą stroną Sancho z Hakimim Marokańczyk dograł do Erlinga Haalanda i uderzył na bliższy słupek, pokonując Pavlenkę. Borussia kontrolowała sytuację, kolejną szansę na gola miał Haaland, ale wykazał się Pavlenka i obronił strzał Norwega. Bramkarz Werderu w końcówce znów udanie interweniował przy strzale Achrafa Hakimi'ego. Borussia utrzymała korzystny wynik i wygrała 2:0.

Werder Brema - Borussia Dortmund 0:2 (0:0)

Bramki: 52' Zagadou, 66' Haaland

Werder: Pavlenka - Veljković (83' Sargent), Toprak, Moisander - Gebre Selassie, Bittencourt (67' Eggestein), Klaassen, Augustinsson - Osako (90' Woltemade), Selke, Rashica

Borussia: Burki - Piszczek, Hummels, Zagadou - Hakimi (90+3' Akanji), Can, Witsel, Guerreiro - Sancho (77' Reyna), Haaland, Hazard (90' Brandt)