Liga Mistrzów EHF: Wisła z dużą zaliczką

• Data publikacji: 22.02.2020, 16:30

W pierwszym meczu fazy play-off o awans do najlepszej "16" Orlen Wisła Płock pokonała we własnej hali Bidasoę Irun 32:25. Gospodarze rozegrali bardzo dobry mecz i z dużymi nadziejami mogą wybrać się na rewanż do Hiszpanii.

Płocczanie byli faworytami tej konfrontacji. Piłkarze ręczni Bidasoi Irun spisywali się kiepsko w ostatnich tygodniach, mimo że w fazie grupowej Ligi Mistrzów ponieśli tylko jedną porażkę. Pierwsze minuty potwierdziły przedmeczowe przewidywania. Goście popełniali błędy w ofensywie i grali dosyć nerwowo, co wykorzystywali Nafciarze (6:3). Jednak oba zespoły nie były w 100 % skuteczne, w dodatku po stronie hiszpańskich szczypiornistów uaktywnił się Menendez i po pierwszym kwadransie piłkarze ręczni Wisły mieli tylko bramkę przewagi (7:6). Drugie 15 minut było niemal koncertowe w wykonaniu gospodarzy. Ze świetnej strony pokazał się Michał Daszek, który był niezwykle skuteczny. Swoje trafienia dokładał także Niko Mindeghia, a dobrze bronił Stevanović. W efekcie Nafciarze powiększyli swoje prowadzenie i na przerwę schodzili przy wyniku 17:11.

Zdobyta przewaga utrzymywała się także po wznowieniu gry. W pewnym momencie wzrosła nawet do 7 trafień, a gdy piłkarze ręczni Bidaosy próbowali ją zmniejszać trener Orlenu brał czas, skutecznie zapobiegając rozprężeniu w szeregach swojej drużyny. Bardzo dobrze w ofensywie spisywała się czwórka zawodników Wisły - wcześniej wspomniani Daszek oraz Mindeghia, a także Zoltan Szita i Renato Sulić. W drugim kwadransie drugiej połowy obie drużyny przez większość czasu grały "bramka za bramkę", dzięki czemu gospodarze postawili się w świetnej sytuacji przed rewanżem, wygrywając 32:25.

Orlen Wisła Płock - Bidasoa Irun 32:25 (17:11)