LaLiga: Messi show na Camp Nou

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 22.02.2020, 18:00

FC Barcelona pokonała 5:0 Eibar w meczu 25. kolejki hiszpańskiej LaLiga. Bohaterem meczu został Leo Messi, który zdobył aż cztery bramki. Dzięki temu zwycięstwo podopieczni Quique Setiena objęli prowadzenie w tabeli.

Spotkanie FC Barcelony z Eibar miało tylko jednego faworyta i oczywiście była nim Duma Katalonii. Mecz pomiędzy tymi drużynami w rundzie jesiennej zakończył się pewnym zwycięstwem Leo Messiego i spółki, kiedy to wygrali oni na wyjeździe 3:0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli wówczas Griezmann, Suarez i właśnie Messi. Kibice ekipy z Camp Nou liczyli minimum na powtórkę rezultatu.

Podopieczni Quique Setiena wyszli na dzisiejszy mecz nastawieni bardzo ofensywnie. Mimo słabego rywala, czekali oni na swoją okazję, spokojnie konstruując akcje. W 14. minucie w końcu dopięli swego. Messi po indywidualnej akcji, mijając trzech obrońców Eibar, pewnym strzałem pokonał interweniującego Dmitrovica. Ta bramka dodała skrzydeł gospodarzom, którzy z coraz większym naporem atakowali bramkę przeciwnika. Swoje szanse mieli Griezmann i Vidal, ale za każdym razem brakowało trochę szczęścia. Kiedy koledzy z zespołu nie potrafili zdobyć bramki, los meczu wziął w swoje ręce Messi. Najlepszy piłkarz świata w 37. i 40. minucie zaliczył kolejne trafienia, kompletując tym samym klasycznego hattricka. Argentyńczyk najpierw wykorzystał świetne podanie Vidala i pewnym strzałem trafił w prawy dolny róg bramki Eibar, a następnie wykorzystał niefrasobliwość defensywy gości, dobijając strzał Griezmanna. Wynik 3:0 do przerwy nie pozostawiał już złudzeń kto zainkasuje trzy punkty.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. FC Barcelona grała swoje, mając spotkanie pod pełną kontrolą. Goście ograniczali się do ataków z kontry. Jeden z takich ofensywnych wypadów mógł się zakończyć honorowym trafieniem dla Eibar. Strzał Cote został jednak obroniony przez Ter Stegena. W 72. minucie na boisku zameldował się bohater ostatniego transferu Barcy - Martin Braithwaite, który zmienił Griezmanna. Ekipa z Camp Nou raz jeszcze podkręciła tempo w końcówce spotkania. Do siatki trafiali Clement Lenglet i Arturo Vidal, ale robili to znajdując się na pozycji spalonej. W 88. minucie na 4:0 podwyższył genialny Messi. Dla Argentyńczyka to drugi mecz w karierze z Eibar, w którym zdobywa cztery bramki. Wynik na 5:0 chwilę później ustalił Arthur.

Dzięki dzisiejszemu okazałemu zwycięstwo zawodnicy ze stolicy Katalonii awansowali na pierwsze miejsce w tabeli LaLiga. Wieczorem szanse na powrót na fotel lidera będą mieli piłkarze Realu Madryt, którzy zmierzą się z Levante.