PKO Ekstraklasa: Legia pewnie pokonała Jagiellonię

• Data publikacji: 22.02.2020, 19:23

Legia Warszawa rozgromiła 4:0 Jagiellonię Białystok. Przyjezdni nie byli w stanie nawet przez moment zagrozić bramce chronionej przez Majeckiego. Ponadto w stołecznej drużynie zadebiutował Tomas Pekhart.

Legia od pierwszych minut zdecydowanie ruszyła do ataku, co przyniosło efekt już w 7. minucie spotkania, obrońca Jagiellonii nerwowo wybił piłkę po dośrodkowaniu Gvillii z rzutu wolnego, do futbolówki dopadł Vesović i uderzył ją z dystansu, ta jeszcze odbiła się od zawodnika przyjezdnych i wpadła do bramki. Kolejne minuty to dalsza przewaga Legionistów, którzy co rusz konstruowali kolejne akcje bramkowe. Piłkarze z Białegostoku mieli jednak bardzo dużo szczęścia, bądź gospodarze byli nieskuteczni. W 30. minucie podopieczni Vukovicia zadali kolejny cios, Novikovas dośrodkował piłkę do Kante, a ten strzałem głową wpakował piłkę do bramki. Tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu Legioniści mieli jeszcze kilka bardzo dobrych okazji bramkowych, jednak żadnej nie wykorzystali.

Po zmianie stron białostoczanie zaczęli prezentować się nieco lepiej i przez moment zepchnęli gospodarzy do defensywy. Nie trwało to jednak zbyt długo, ponieważ chwilę później zawodnicy stołecznej drużyny zdobyli kolejnego gola, Kante wykorzystał zamieszanie w polu karnym Jagiellonii i podwyższył rezultat meczu na 3:0. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Kante, po weryfikacji VAR arbiter spotkania anulował bramkę. W końcówce z bardzo dobrej strony pokazał się Karbownik, który minął kilku rywali, podał piłkę do Luquinhasa, a ten wyłożył piłkę debiutującemu w Legii napastnikowi Tomasowi Pekhartowi, Czech nie miał żadnych problemów ze skutecznym wykończeniem akcji.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)

Bramki: Marko Vesović (7'), Jose Kante (30', 57'), Tomas Pekhart (90')

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Igor Lewczuk (77' William Remy), Mateusz Wieteska, Michał Karbownik - Paweł Wszołek (89' Mateusz Praszelik), Domagoj Antolic, Walerian Gwilia, Luquinhas, Arvydas Novikovas - Jose Kante (72' Tomas Pekhart)

Jagiellonia Białystok: Dejan Iliev - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Bodvar Bodvarsson - Tomas Prikryl (46' Ariel Borysiuk), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Bartłomiej Wdowik (64' Przemysław Mystkowski) - Jakov Puljic (46' Juan Camara)

Żółte kartki: Jakow Puljic, Bogdan Tiru

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)