LaLiga: Levante wygrywa z Realem! Barcelona znów liderem!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 22.02.2020, 22:59

Po bardzo interesującym spotkaniu Levante pokonało Real Madryt 1:0. W konsekwencji "Królewscy" stracili prowadzenie w tabeli i tracą 2 "oczka" do drużyny z Katalonii.

W ostatnich meczach "Królewscy" prezentowali się znakomicie. Seria pięciu zwycięstw z rzędu pozwoliła podopiecznym Zinedine'a Zidane'a przegonić w tabeli FC Barcelonę i awansować na pozycję lidera. Dopiero w minionym starciu z Celtą Vigo piłkarze Realu zanotowali pierwsze od długiego czasu potknięcie, remisując na własnym stadionie 2:2. Tym samym ich przewaga nad "Blaugraną" stopniała do jednego punktu. "Los Blancos" z pewnością chcieli więc jak najlepiej wywiązać się z roli faworyta i zrehabilitować się po niespodziewanym podziale punktów.

Drużyna Levante ma natomiast odwrotny bilans. Na sześć ostatnich pojedynków gospodarze wygrali tylko jeden, a aż 5 razy schodzili z boiska pokonani. Przed meczem nic więc nie wskazywało na to, że ekipa z Walencji może pokusić się o sensację.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Groźniejsze akcje przeprowadzali jednak przyjezdni, którzy po pierwszym kwadransie mieli na swoim koncie już kilka celnych strzałów. Z czasem Real coraz dłużej utrzymywał się przy piłce, a piłkarze Levante okazji na gola upatrywali w szybkich kontratakach. Zbyt dobrze w defensywie spisywali się jednak Ramos i Varane, którzy przejmowali futbolówkę przed polem karnym. Naprawdę bramką zapachniało jednak dopiero pod koniec pierwszej połowy. Wówczas zrobiło się gorąco w "szesnastce" gospodarzy. Karim Benzema nie zdecydował się na strzał i podał do Edena Hazarda. Belg nie spodziewał się jednak takiego zagrania i nie doszedł do piłki. Ostatecznie piłkarze zeszli więc do szatni przy bezbramkowym remisie.

Drugie 45 minut zawodnicy Levante rozpoczęli z wysokiego "C". Pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Vukcević, ale futbolówka nieznacznie minęła poprzeczkę. Piłkarze z Walencji coraz śmielej poczynali sobie na połowie rywali i to oni o wiele częściej dochodzili do bramkowych sytuacji. Zaledwie 10 minut później świetnie między słupkami spisał się Courtois, który złapał piłkę lecącą po rykoszecie od strzału Campany. Na domiar złego dla "Królewskich" boisko utykając opuścił Hazard. Chwilę później gospodarze dopięli swego. W 79. minucie świetną piłkę z własnej połowy otrzymał Jose Morales, który niespodziewanie uderzył z okolic linii bocznej pola karnego. Belgijski bramkarz zaskoczony nie interweniował i Levente objęło prowadzenie 1:0. Piłkarze Realu do samego końca próbowali odwrócić losy meczu, ale w ich grze było zbyt wiele niedokładności. Bezbłędny był także golkiper gospodarzy. Ostatecznie ekipa Levante wygrała 1:0 i przesunęła się na 10. miejsce w tabeli.

UD Levante - Real Madryt 1:0 (0:0)

Bramki: 79' Jose Morales

UD Levante: Aitor Fernandez - Miramon, Postigo, Gonzalez, Garcia Aranda - Morales (80' Martinez), Campana, Vukcević, Bardhi - Marti (67' Melero), Mayoral (88' Sergio Leon)

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro, Modrić (82' Fede Valverde), Kroos - Isco (73' Lucas Vazquez), Hazard (67' Vinicius Junior), Benzema

Żółte kartki: 35' Marti - 10' Ramos, 71' Casemiro

Sędzia: Alejandro Hernandez Hernandez