Handball Bundesliga: Magdeburg lepszy w polskim meczu

• Data publikacji: 23.02.2020, 17:45

W tym tygodniu rozegrana została 24. kolejka Bundesligi piłkarzy ręcznych. W jednym ze spotkań naprzeciwko stanęły zespoły z Polakami w składzie. SC Magdeburg wygrał 28:26 z SC DHfK Leipzig.

Magdeburg z Piotrem Chrapkowskim w składzie podejmował SC DHfK Leipzig z Maciejem Gębalą. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 4:1. Zespół z Lipska zmniejszył stratę do 6:7. Dalsza część pierwszej połowy należała do Magdeburga. Po 30 minutach ekipa gospodarzy prowadziła 15:9. Po przerwie Magdeburg jeszcze powiększył przewagę i prowadził 18:11. Lipsk rzucił jednak pięć bramek z rzędu i doprowadził do ciekawej końcówki. Gospodarze odparli atak i prowadzili 24:20. Od tego momentu goście doprowadzili do remisu. Końcówka należała jednak do SC Magdeburg, który wygrał 28:26. Piotr Chrapkowski nie zdobył bramki, a Maciej Gębala zaliczył jedno trafienie.

W tej kolejce doszło do trzech niespodzianek. Rhein-Neckar Loewen tylko zremisowali 29:29 z TBV Lemgo. W bramce ekipy gości przez 9 minut grał Piotr Wyszomirski, ale nie obronił żadnego rzutu. W Minden TSV sensacyjnie wygrało 30:25 z Fuchse Berlin. Sprawcą jednej z niespodzianek był zespół, w którym gra polski szczypiornista. Maciej Majdziński jednak z powodu kontuzji nie zagrał z meczu Bergischer z TSV Hannover-Burgdorf. Spotkanie było wyrównane, a w ostatnich sekundach zwycięską bramkę dla gospodarzy rzucił Fabian Gutbrod. Liderem tabeli jest THW Kiel. "Zebry" pokonały na wyjeździe 32:20 HBW Balingen-Weilstetten. Kilonia ma 2 punkty przewagi nad Flensburgiem-Handewitt. "Wikingowie" wygrali 31:28 z HSG Wetzlar. Michał Jurecki rzucił 5 bramek i był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny.