Serie A: kolejne zwycięstwo Lazio

• Data publikacji: 23.02.2020, 14:26

Z powodu koronawirusa przełożeniu uległy aż cztery z sześciu zaplanowanych niedzielnych spotkań w ramach 25. kolejki włoskiej Serie A. W pierwszym z rozegranych meczów Lazio nie bez problemów pokonało Genoę 3:2. Wicelider utrzymuje więc tempo Juventusu i traci do aktualnego mistrza tylko jeden punkt.

Ze względu na rosnące zagrożenie epidemią koronawirusa we Włoszech odwołano cztery z sześciu zaplanowanych na niedzielę spotkań Serie A: Inter-Sampdoria, Atalanta - Sassuolo, Hellas Verona - Cagliari i Torino-Parma. Pomimo mniejszej liczby meczów fani włoskiej piłki mogli liczyć na ciekawe starcie. Jak to pomiędzy Genoą i Lazio. Obie drużyny w ostatnim czasie prezentują dobrą formę, zdobywając w poprzednich trzech kolejkach po siedem punktów. Zespół ze stolicy po prestiżowym zwycięstwie nad Interem Mediolan wskoczył na pozycję wicelidera tabeli i włączył się w walkę o mistrzostwo. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli więc podopieczni Simone Inzaghiego, którzy w poprzednim starciu obu drużyn pewnie wygrali aż 4:0.

Pomimo problemów z kontuzjami i zestawieniem formacji defensywnej Lazio fantastycznie weszło w spotkanie, potwierdzając swoją świetną formę i już w 2. minucie objęło prowadzenie. Fantastyczną indywidualną akcją popisał się Adam Marusić i zakończył ją pewnym strzałem, nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gospodarzy. Genoa próbowała szybko odpowiedzieć, ale Lasse Schone uderzając z rzutu wolnego został powstrzymany przez Thomasa Strakoshę. W kolejnych minutach drużyna ze stolicy utrzymywała swoją przewagę i konstruowała kolejne akcje. W 17. minucie Felipe Caicedo otrzymał świetne podanie, jednak w sytuacji sam na sam powstrzymał go Mattia Perin

Mecz utrzymywał dobre tempo, ale piłkarze obu drużyn grali bardzo ostro, co przekładało się na wiele stałych fragmentów gry. W 22. minucie kolejną próbę z rzutu wolnego podjął Lasse Schone, ale ponownie bramkarz gości pewnie interweniował. Najlepszą szansę na wyrównanie stworzyli Genoa stworzyła w 27. minucie, kiedy Andrea Favilli skierował piłkę głową w prawy słupek bramki. Kolejne fragmenty pierwszej połowy to więcej szans dla gospodarzy. W 38. minucie Peter Ankersen stanął przed dobrą okazją, ale uderzył zbyt lekko. Po chwili arbiter odgwizdał spalonego Adama Soumaoro. W końcówce już więcej się nie wydarzyło i Lazio zeszło na przerwę, prowadząc po szybkiej bramce 1:0.

Drugą połowę ponownie z przytupem rozpoczęło Lazio. W 48. minucie Ciro Immobile po podaniu Milinkovicia-Savicia uderzył jeszcze tuż obok bramki, ale po chwili pokonał już bramkarza gospodarzy i podwyższył prowadzenie. Tym razem uderzył tuż zza pola karnego na tyle mocno i pewnie, że nie dał szans Perinnowi. Bardzo szybko na stratę drugiej bramki odpowiedziała Genoa. W 57. minucie Ankersen dostrzegł po prawej stronie Francesco Cassatę, który zszedł z piłką do środka i cudownym uderzeniem zaskoczył całą defensywę gości.

W tej fazie meczu gra się uspokoiła. Trenerzy zdecydowali się w pierwszym kwadransie drugiej połowy przeprowadzić aż pięć zmian. W 67. minucie Cataldi zagrał ręką w polu karnym, ale arbiter nie odgwizdał rzutu karnego. Po chwili ten sam zawodnik świetnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Perrina. Kolejne minuty to pewne utrzymywanie bezpiecznego wyniku przez podopiecznych Simone Inzaghiego. W 78. minucie pokazał się wprowadzony w drugiej połowie Correa, ale jego uderzenie zatrzymał golkiper gospodarzy. Po chwili ponownie w pojedynku tej dwójki był Perrin. W końcówce Manuel Lazzari zagrał ręką w polu karnym, a arbiter po interwencji VAR podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił CriscitoGenoa w doliczonym czasie naciskała, ale nie potrafiła wykorzystać tworzonych okazji. Lazio nie bez problemów zwyciężyło 3:2.

Genoa - Lazio 2:3 (0:1)

Bramki:  57' Cassata, 90' Criscito -2' Marusić, 52' Immobile, 71' Cataldi

Genoa: Perin – Biraschi, Soumaoro, Masiello – Ankersen (58' Falque), Schone, Cassata, Behrami, Criscito – Favilli (58' Pandev), Sanabria (74' Destro)

Lazio: Strakosha – Patrić, Vavro, Radu – Marusić, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva (54' Cataldi), Luis Alberto, Jony (62' Lazzari) – Caicedo (54' Correa), Immobile

Żółte kartki: 28' Masiello, 69' Soumaoro - 20' Lucas Leiva, 76' Strakosha

Sędziował: Fabio Maresca (Napoli)