Liga Mistrzów: remis w Neapolu, asysta Zielińskiego!

• Data publikacji: 25.02.2020, 22:55

SSC Napoli, z Piotrem Zielińskim w wyjściowym składzie zremisowało u siebie w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Barceloną - 1:1. Polak zaliczył asystę przy golu Driesa Mertensa, a w drugiej połowie na murawie pojawił się inny z kadrowiczów Arkadiusz Milik.

Faworytem tego meczu była "Duma Katalonii", zwłaszcza po ostatnim efektownym zwycięstwie w lidze. Napoli nie zamierzało jednak tanio sprzedać u siebie skóry. Goście oczywiście dłużej grali piłką, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Gospodarze zaś, byli bardziej zmotywowani i skuteczniejsi, gdy w 30. minucie wyszli na zasłużone prowadzenie. Piotr Zieliński zagrał do będącego na skraju pola karnego Driesa Mertensa, a Belg mocnym strzałem w prawą stronę bramki, pokonał Marca-Andre ter Stegena. W końcówce pierwszej połowy, szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Kostas Manolas, ale nieznacznie chybił.

Po zmianie stron, piłkarze Barcelony ruszyli do odrabiania strat. Dopięli swego w 57. minucie, gdy Nelson Semedo zagrał wysokie podanie w poprzek boiska, a Antoine Griezmann, z obrębu szesnastki, wpakował piłkę do siatki. Chwilę potem, swoje doskonałe okazje mieli Lorenzo Insigne oraz Giovanni Di Lorenzo, lecz dwukrotnie lepszy okazał się niemiecki golkiper "Blaugrany". W kolejnych minutach nadal atakowali goście, a po rzucie rożnym i wymanewrowaniu obrońcy, bliski powodzenia był Samuel Umtiti, pudłując jednak minimalnie. Ostatecznie, mecz na Stadio San Paolo, zakończył się sprawiedliwym remisem - 1:1, co przed rewanżem, w lepszej sytuacji stawia FCB.

SSC Napoli - FC Barcelona 1:1 (1:0)

Bramki: 30' Mertens - 57' Griezmann

SSC Napoli: Ospina - Rui, Maksimović, Manolas, Di Lorenzo - Ruiz, Demme (80' Allan), Zieliński - Callejon (74' Politano), Mertens (54' Milik), Insigne

FC Barcelona: ter Stegen - Junior, Pique (90+3' Lenglet), Umtiti, Semedo - Rakitić (56' Arthur), Busquets, de Jong - Vidal, Griezmann (88' Fati), Messi

Żółte kartki: 61' Insigne, 89' Rui - 49' Busquets, 66' Messi, 83' Griezmann, 88' Vidal

Czerwona kartka: 89' Vidal (druga żółta)

Sędziował: Felix Brych (Niemcy)