Liga Mistrzów: Bayern pewnie ogrywa Chelsea!
Rufus46/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Wyrwa
  • Data publikacji: 25.02.2020, 22:51

Bayern ze Stamford Bridge wyjeżdża z potężną zaliczką i robi olbrzymi krok do ćwierćfinału! Nieopisana zasługa Roberta Lewandowskiego, który do dwóch asyst dołożył trafienie! Szybkie dwie bramki na początku drugiej połowy rozbiły Chelsea.

Lepiej w spotkanie weszli zdecydowanie goście. To oni przejęli inicjatywę i potrafili przeprowadzić kilka podań pod polem karnym drużyny Franka Lamparda. Londyńczycy natomiast skupili się na grze obronnej, czyhając przy tym na możliwość kontrataku. Co prawda udało im się przeprowadzić kilka groźnie wyglądających kontr, jednak płynne powroty z ofensywy Bawarczyków uniemożliwiły skuteczne finalizowanie ataków. Dużo konkretniejsi pod polem karnym rywali byli podopieczni Hansa Flicka - zdołali sobie stworzyć kilka groźnych sytuacji, a najciekawszą z nich miał Thomas Mueller w 33 minucie, kiedy to trafił w słupek po strzale głową. Swoje sytuacje miał też Robert Lewandowski, jednak świetnie dysponowany dziś Willy Caballero poradził sobie ze strzałami Polaka. Do przerwy Bayern górował w posiadaniu piłki, jednak nie przełożyło się to w żaden sposób na zmianę wyniku.

Po wznowieniu gry to Chelsea wyszła wyżej. Bayern żerował na piłce w środkowej strefie boiska, a kiedy udało im się przejąć futbolówkę natychmiast została przetransportowana długim podaniem do Gnabry'ego. Ten odegrał do Lewandowskiego i natychmiast pokazał się do rozegrania w polu karnym. Piłka po podaniu Polaka dotarła wprost pod nogi Gnabry'ego, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji. Szybko zrobiło się 1:0. Kilka chwil później było już 2:0 i ponownie to Robert Lewandowski asystował Niemcowi. Dwa błyskawiczne ciosy zbiły z tropu podopiecznych Lamparda, co skrzętnie chciał wykorzystać Bayern. Podopieczni Flicka skupili się na ataku pozycyjnym, trzymając tym samym Londyńczyków na dystans. W 69. minucie Chelsea mogła złapać kontakt, lecz fatalnie spudłował Mason Mount! Po katastrofalnym błędzie Kimmicha piłka znalazła się pod nogami młodego Anglika, jednak ten przeniósł ją ponad poprzeczkę. Niewykorzystane okazje lubią się mścić, stąd na 15 minut przed końcem Robert Lewandowski podwyższył prowadzenie Bawarczyków na 3:0. Polak dokończył dzieło kolegów z drużyny i w swoim stylu pewnie wyegzekwował stuprocentową sytuację. Chelsea na deskach! W dalszych fragmentach spotkania Chelsea starała się założyć dynamiczny atak pozycyjny z wysokim pressingiem po stracie, jednak brakowało dokładności. W 83. minucie z boiskiem pożegnał się Marcos Alonso. Hiszpan ostro potraktował Lewandowskiego, za co po konsultacji z VARem zobaczył czerwoną kartkę. Obraz spotkania nie zmienił się już do końca i to ekipa z Niemiec wywozi bardzo korzystny rezultat przed rewanżem, potwierdzając tym samym swoją wysoką formę.

Chelsea Londyn - Bayern Monachium 0:3 (0:0)
Bramki: Gnabry 51', 54', Lewandowski 76'
Chelsea: Caballero - Alonso, Christenser, Ruediger, Azpillicueta (Pedro 73') - Kovacic, Jorginho, Barkley (Willian 61') - Mount, Giroud (Abraham 61'), James

Bayern: Neuer - Davies, Alaba, Boateng, Pavard - Kimmich, Alcantara (Goretzka 90'), Coman (Coutinho 66'), Mueller, Gnabry (Tolisso 85') - Lewandowski

Żółte kartki: Jorginho 50' - Alcantara 45+1', Coman 51'
Czerwona kartka: Marcos Alonso 83'

Sędziował: Clement Turpin (Francja)