Liga Mistrzów: City zdobywają Santiago Bernabeu

• Data publikacji: 26.02.2020, 22:52

Manchester City wygrał na Santiago Bernabeu z Realem Madryt - 2:1, w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterami gości zostali Gabriel Jesus i Kevin De Bruyne.

Lekkim faworytem tego meczu byli gospodarze, ale "Obywatele" nie zamierzali się łatwo poddać tym bardziej, że to jest ich ostatni sezon w Lidze Mistrzów w najbliższym czasie. Właśnie goście,  nieco lepiej się prezentowali w pierwszych 45 minutach. W 21. minucie, Gabriel Jesus wpadł w pole karne, ale strzelił wprost w środek, gdzie na piłkę czekał Thibaut Courtois. Kilka minut później, z dystansu próbował uderzać Kevin De Bruyne, lecz huknął wysoko nad bramką. W 30. minucie, bliski gola był Real, jednak po dośrodkowaniu ze skrzydła Juniora Viniciusa, główkę Karima Benzemy wspaniale wybronił Ederson. Jeszcze w doliczonym czasie gry, doskonałą okazję po rzucie rożnym zmarnował Gabriel Jesus, posyłając piłkę tuż obok lewego słupka.

Po zmianie stron, jako pierwsi zaatakowali piłkarze Pepa Guardioli. De Bruyne z Mahrezem rozgrywali futbolówkę pod polem karnym "Królewskich" i Marokańczyk minimalnie chybił, strzelając obok lewego słupka. W kolejnych minutach Riyad Mahrez próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy z ostrego kąta, lecz ten okazywał się lepszy. Te niewykorzystane sytuacje City, zemściły się na nich po godzinie gry. Stracili oni piłkę w środku pola, potem nieporadnie atakował ją Kyle Walker, a Vinicius dograł ją do niepilnowanego Isco, który z łatwością umieścił ją w siatce. W 78. minucie, po dokładnej centrze w pole karne De Bruyne'a, bramkę wyrównującą zdobył Gabriel Jesus. Nie minęły cztery minuty, a przyjezdni prowadzili - 2:1. Daniel Carvajal sfaulował przeciwnika we własnej szesnastce, a rzut karny na gola zamienił De Bruyne. W końcówce, nerwów nie wytrzymał kapitan Realu - Sergio Ramos, który wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Ostatecznie "Los Blancos" przegrali i czeka ich niełatwe zadanie w rewanżu na Etihad Stadium w Manchesterze.

Real Madryt - Manchester City 1:2 (0:0)

Bramki: 60' Isco - 78' Gabriel Jesus, 82' (k.) De Bruyne

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Ramos, Varane, Mendy - Modrić (84' Lucas), Casemiro, Valverde - Isco (84' Jović), Benzema, Vinicius (75' Bale)

Manchester City: Ederson - Mendy, Laporte (33' Fernandinho), Otamendi, Walker - De Bruyne, Rodri, Gundogan - Silva B. (73' Sterling), Gabriel Jesus, Mahrez

Żółte kartki: 48' Valverde, 54' Modrić 29' Mendy

Czerwona kartka: 86' Ramos

Sędziował: Daniele Orsato (Włochy)