Koszykówka: koniec europejskich pucharów dla polskich drużyn

• Data publikacji: 26.02.2020, 22:27

Arka Gdynia kończy przygodę z Euroligą, a CCC z EuroCup. Obie polskie drużyny przegrały w czwartek i w tegorocznych europejskich rozgrywkach już nie zagrają. Teraz mogą skupić się na lidze.

Arka Gdynia w Kursku walczyła o zakończenie sezonu w dobrym stylu. Wiadomo było już wcześniej, że gdynianki nie zdołają wywalczyć awansu do następnej rundy europejskich pucharów i teraz pozostawało pytanie czy zakończą rozgrywki zwycięstwem, czy przyjdzie kolejna porażka? Od początku było to jednak wyrównane spotkanie. Dopiero w drugiej kwarcie gospodynie wywalczyły małą przewagę, którą po przerwie gdynianki zdołały odrobić. Przed ostatnią kwartą to Arka miała "oczko" na swoją korzyść. Ta różnica jednak była zbyt mała. Końcowe minuty należały do koszykarek Dynama, które wygrały kwartę i całe spotkanie, choć na dwie minuty przed końcem był jeszcze remis 58:58. Ale to właśnie wtedy gospodynie przejęły inicjatywę, a gdynianki nie były w stanie zdobyć już kolejnych punktów. Ostatecznie Arka zamyka grupę B z bilansem 3 zwycięstw i 11 porażek.

Większą szansę na grę dalej w europejskich pucharach miały koszykarki mistrza Polski, choć przed CCC też było trudne zadanie do wykonania. "Pomarańczowe" pierwszy mecz z Carolo Basket przegrały u siebie 82:84, więc aby awansować, musiały wygrać na wyjeździe co najmniej trzema punktami. Niestety, pierwsza kwarta nie wyszła polkowiczankom i zdaje się, że ta część ustawiła cały mecz. Gospodynie wygrały ją 32:16, więc tak naprawdę w pozostałych trzech kwartach CCC musiało wygrać różnicą 19 punktów. Pozostałe części meczu faktycznie kończyły się wygranymi polkowiczanek, ale były to jednak zbyt małe różnice. Ostatecznie gospodynie wygrały mecz 83:73, a tym samym wygrały także dwumecz i awansowały do kolejnej rundy, a mistrzynie Polski zakończyły swój udział w EuroCup.