Lidl Starligue: remis w meczu na szczycie

• Data publikacji: 28.02.2020, 12:06

17. kolejką spotkań Lidl Starligue zamykało starcie na szczycie pomiędzy Nantes, a Paris Saint-Germain. Po bardzo wyrównanym pojedynku obie drużyny podzieliły się punktami. To pierwsza strata "oczka" przez paryżan w tym sezonie.

Wydaje się, że Nantes dokonało niemożliwego odbierając punkt faworytom. Gospodarze weszli bardzo zmotywowani w to spotkanie i szybko objęli kilkubramkowe prowadzenie (8:4 w 11. minucie). Bardzo długo opierali się ofensywie paryżan i udało się im dociągnąć przewagę, choć jedynie tę najmniejszą z możliwych - do przerwy było 15:14.  Druga połowa to ciągła walka i gra "akcja za akcje". Po pierwszym kwadransie drugiej połowy mieliśmy remis 23:23, a tuż przed końcem spotkania 28:28. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:29, a bohaterem spotkania okazał się Rodrigo Coralles, który w ostatnich sekundach nie dał się pokonać Nicolasowi Tournatowi, dzięki czemu zapewnił punkt gościom. Najskuteczniejszym graczem PSG był Sander Sagosen, który zdobył 11 bramek Wśród gospodarzy najwięcej goli rzucili Tournat i Nyokas - po 6 celnych rzutów.

Nantes - PSG 29:29 (16:15)

Warte odnotowania są również zwycięstwa Nimes oraz Montpelier. Dla tej drugiej drużyny to pierwsza wygrana od 11 grudnia zeszłego roku, a więc na komplet punktów zawodnicy Montpelier czekali ponad trzy miesiące.