PKO Ekstraklasa: Raków lepszy od mistrza Polski

• Data publikacji: 28.02.2020, 19:55

Raków Częstochowa pokonał na inaugurację 24. kolejki PKO Ekstraklasy mistrzów Polski - Piasta Gliwice - 2:0. Bramki dla beniaminka strzelali Daniel Bartl i Felicio Brown Forbes.

Częstochowianie choć mają sporo problemów poza sportowych, to na "swoim" stadionie w Bełchatowie potrafią napsuć krwi każdemu. Od początku tego meczu, przekonywali się o tym aktualni mistrzowie Polski - Piast Gliwice. W 16. minucie, Raków objął prowadzenie. Bartosz Rymaniak, w fatalny sposób stracił piłkę przed własnym polem karnym, przejął ją Daniel Bartl i pięknym strzałem w okienko pokonał Frantiska Placha. Po półgodzinie gry mogło być po równo. Tym razem, to gospodarze popełnili błąd w defensywie, ale Jakub Szumski był czujny i zdążył uprzedzić nadbiegającego Jorge Felixa. W kolejnych minutach Bartl miał dwie "setki", lecz raz trafił w trybuny, a drugi nie trafił w piłkę.

Po zmianie stron, nadal lepsi byli częstochowianie. W 62. minucie, Miłosz Szczepański fantastycznie ograł Mikkela Kirkeskova, pognał pod bramkę Piasta i huknął pod samą poprzeczkę. Jednak równie świetnie spisał się Plach, przerzucając futbolówkę ponad bramką. Cztery minuty później, w sytuacji sam na sam znalazł się rezerwowy Rakowa Felicio Brown Forbes, jednak gości znów uratował ich bramkarz. Gliwiczanie również mieli swoje okazje, lecz fatalnie je marnowali. To się na nich zemściło w 80. minucie meczu. Tom Hateley stracił piłkę w ataku, przejął ją Sebastian Musiolik i szybko zagrał do Frana Tudora, który obsłużył asystą Brown Forbesa. Ostatecznie ten wynik się utrzymał i Raków zdobył niezwykle cenne trzy punkty.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 2:0 (1:0)

Bramki: 16' Bartl, 80' Brown Forbes

Raków Częstochowa: Szumski - Mikołajewski, Petrasek, Jach - Tudor, Sapała, Schwarz, Bartl (39' Malinowski), Poletanović (62' Brown Forbes), Szczepański (78' Piątkowski) - Musiolik

Piast Gliwice: Plach - Kirkeskov, Czerwiński, Korun, Rymaniak - Hateley, Sokołowski (77' Jodłowiec), Milewski, Badia (71' Tiago Alves) - Felix, Tuszyński (58' Parzyszek)

Żółte kartki: 44' Mikołajewski, 71' Musiolik, 90+1' Petrasek - 32' Czerwiński, 42' Hateley

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)