Liga Mistrzów EHF: porażka, ale awans Wisły Płock

• Data publikacji: 29.02.2020, 17:53

Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe 19:24 z Bidasoą Irun w fazie play-off Ligi Mistrzów. Zaliczka wypracowana w Płocku spowodowała, że Wisła w dwumeczu triumfowała dwoma bramkami.

Orlen Wisła Płock była bardzo blisko awansu do 1/8 finału. W pierwszym meczu fazy play-off Nafciarze wygrali 7 bramkami z Bidasoą Irun. Do rewanżu w Hiszpanii polski zespół przystępował w dobrej sytuacji. Drużyna z Płocka świetnie rozpoczęła spotkanie, bo objęła prowadzenie 3:0. Tym samym w dwumeczu różnica wynosiła aż 10 trafień. Gospodarze zdobyli 3 bramki z rzędu i doprowadzili do remisu. Wisła znowu wyszła na trzybramkowe prowadzenie i było 6:3. Do przerwy goście utrzymywali przewagę. Po 30 minutach było 12:10.

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla Bidasoi Irun. Gospodarze rzucili 4 bramki z rzędu. Wisła nie pozwoliło rywalom na uzyskanie większej przewagi. Nawet na 12 minut przed końcem doprowadzili do remisu 18:18. Końcówka należała do hiszpańskiej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 24:19 dla ekipy z Irun. Jednak nie było niebezpieczeństwa w kwestii awansu do 1/8 finału. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Zoltan Szita, który rzucił 7 goli. W kolejnej rundzie płocczanie najprawdopodobniej zagrają z Telekomem Veszprem.

Bidasoa Irun - Orlen Wisła Płock 24:19 (10:12) w dwumeczu 49:51