Bundesliga: Bayern gromi w cieniu wielkiego skandalu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 29.02.2020, 18:08

Bayern rozgromił na wyjeździe Hoffenheim 6:0. Wynik pozostaje jednak w cieniu wielkiego skandalu, którego dopuścili się pseudokibice Bayernu.

Bayern znakomicie rozpoczął spotkanie i już od 2. minuty prowadził. Thomas Mueller dośrodkował w pole karne, a strzałem akcję wykończył Serge Gnabry, pokonując bramkarza. Po 7. minutach spotkania mieliśmy już 2:0. Joshua Kimmich zgarnął bezpańską piłkę przed polem karnym, oddał natychmiastowy strzał i umieścił futbolówkę w bramce tuż przy słupku. Zaledwie 15. minut potrzebował Bayern, by prowadzić 3:0. Wtedy zastępujący Roberta Lewandowskiego Joshua Zirkzee umiejętnie obrócił się z piłką w polu karnym i posłał ją do siatki. W 33. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Philippe Coutinho i po precyzyjnym strzale trafił do bramki. Na przerwę piłkarze Bayernu schodzili z prowadzeniem 4:0.

Bayern po zmianie stron nie zwolnił tempa. W 47. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Coutinho. Obrońcy Hoffenheim popełnili błąd, piłkę przejął Mueller, dograł do Couinho, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Baumanna. Bayern całkowicie zdominował spotkanie, Hoffenheim nie miało nic do powiedzenia. W 62. minucie Leon Goretzka został obsłużony bardzo dobrym podaniem od Tolisso i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Bayern dążył do kolejnych bramek, ale w pewnym momencie mecz został przerwany. Kibice Bayernu wywiesili obraźliwe transparenty o właścicielu klubu Hoffenheim. Piłkarze Bayernu i trener Hansi Flick domagali się zdjęcia transparentów. Kiedy doszło do tego mecz został wznowiony, ale po chwili znów pojawiły się transparenty. Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni, a do pseudokibiców pofatygował się sam Karl-Heinz Rummenigge. Mecz został wznowiony po raz drugi, ale piłkarze obu drużyn w ramach protestu przeciw takim zachowaniom wymieniali podania na środku boiska aż do ostatniego gwizdka.

TSG Hoffenheim - Bayern Monachium 0:6 (0:4)

Bramki: 2' Gnabry, 7' Kimmich, 15' Zirkzee, 33', 47' Coutinho, 62' Goretzka

Hoffenheim: Baumann - Rudy, Nordtveit, Hubner, Zuber (46' Kramarić) - Grilitsch, Samassekou (73' Akpoguma) - Skov, Baumgartner, Bruun Larsen (30' Ribeiro) - Bebou

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (46' Tolisso), Alaba, Davies (63' Hernandez) - Kimmich, Alcantara, Mueller (56' Goretzka) - Gnabry, Zirkzee, Coutinho