Liga Mistrzów EHF: Vive lepsze od THW Kiel, Wolff bohaterem

• Data publikacji: 29.02.2020, 19:37

PGE Vive Kielce w ostatniej kolejce wygrało u siebie 32:30 z THW Kiel w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Bohaterem polskiego zespołu był bramkarz Andreas Wolff. Mistrzowie Polski zakończyli rozgrywki grupowe na 3. pozycji.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów PGE Vive Kielce podejmowało u siebie zwycięzcę grupy, THW Kiel. Początek spotkania był wyrównany. Żaden z zespołów nie mógł zdobyć nawet dwóch bramek przewagi. Po raz pierwszy dokonali tego goście, wychodząc w 12. minucie na prowadzenie 8:6. Od stanu 8:10 Vive rzuciło 4 gole z rzędu. Przyczynił się do tego świetnymi interwencjami Andreas Wolff. Niestety, później Kilończycy zdobyli 4 trafienia z rzędu. Mistrzowie Polski wyrównali, ale na przerwę na prowadzeniu zeszło THW. Wynik po 30 minutach na 18:16 rzutem przez całe boisko ustalił bramkarz Zebr, Dario Quenstedt.

W początkowej części drugiej połowy THW Kiel powiększyło przewagę do czterech bramek. Podopieczni Talanta Dujszebajewa nie zamierzali się poddawać. Na 15 minut przed końcem różnica wynosiła zaledwie jedną bramkę. Trzy minuty później gospodarze doprowadzili do remisu 26:26. Przez kolejne minuty gra toczyła się gol za gol. Ale to Zebry prowadziły, a polski zespół musiał odrabiać minimalną stratę. Sytuacja zmieniła się w samej końcówce. Przy stanie 30:30 piękną interwencją popisał się Andreas Wolff. Na półtorej minuty przed ostatnią syreną kontrę "na raty" wykorzystał Mateusz Jachlewski. W kolejnej akcji znowu bohaterem był Wolff, który obronił rzut Domagoja Duvnjaka. Na kilkanaście sekund przed końcem wynik spotkania na 32:30 ustalił Igor Karacić. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z dorobkiem 8 bramek był Niklas Ekberg (THW). Sześć goli dla Vive rzucił Alex Dujszebajew.

THW Kiel pomimo dwóch porażek na koniec fazy grupowej wygrało grupę B. Drugie miejsce zajął Telekom Veszprem. Dzięki dzisiejszej wygranej PGE Vive obroniło 3. miejsce. Montpellier wygrało z Vardarem Skopje, ale nie wyprzedziło mistrzów Polski. Kielczanie w 1/8 finału powinni zmierzyć się z Celje Pivovarną Lasko. Jednak na ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A musimy poczekać do jutra.

PGE Vive Kielce - THW Kiel 32:30 (16:18)