Puchar EHF: Gwardia nadal bez punktów

• Data publikacji: 29.02.2020, 20:35

Gwardia Opole przegrała 23:30 z Benficą Lizbona w meczu 4. kolejki grupy A Pucharu EHF. Polski zespół poniósł czwartą porażkę.

Rozpoczęła się runda rewanżowa w fazie grupowej Pucharu EHF. Tydzień temu Gwardia Opole przegrała na wyjeździe z Benficą Lizbona. W spotkaniu we własnej hali z liderem grupy szczypiorniści z Opola liczyli na sprawienie niespodzianki. Początek meczu był bardzo optymistyczny dla Gwardii, która wygrywała 3:0. Gospodarze stracili pierwszą bramkę dopiero w 5. minucie. W 13. minucie spotkania Benfica doprowadziła do remisu 5:5. Od razu zespół z Portugalii wypracował 4 trafienia przewagi. Bezpieczna różnica na korzyść ekipy z Lizbony utrzymywała się i po 30 minutach było 17:12.

Druga połowa była kontrolą sytuacji na placu gry ze strony Benficy. Na kwadrans przed końcem goście prowadzili 26:18 i pewnie zmierzali po kolejne dwa punkty. Na 10 minut przed ostatnią syreną różnica wynosiła już 10 trafień. Do końca spotkania Gwardia straciła tylko jedną bramkę i zdołała nieco zmniejszyć stratę. Jednak wygrana drużyny z Lizbony 30:23 i tak była bardzo wyraźna. Najlepszym zawodnikiem był Petar Djordić, który zdobył 8 trafień. Najwięcej (5) bramek dla Gwardii Opole rzucił Patryk Mauer. Obydwa zespoły są w odmiennej sytuacji. Benfica prowadzi w grupie A z kompletem 4 zwycięstw. Gwardia ma na swoim koncie 4 porażki i zamyka tabelę.

Gwardia Opole - Benfica Lizbona 23:30 (12:17)