Snooker - PC: Trump zagra o tytuł z Yanem Bingtao

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 29.02.2020, 23:15

Judd Trump i Yan Bingtao zmierzą się w jutrzejszym finale Players Championship. W półfinałach aktualny mistrz świata pokonał 6:5 Stephena Maguire'a, zaś Chińczyk rozgromił 6:1 Shauna Murphy'ego.

Rozegrany w piątkowy wieczór mecz Judda Trumpa ze Stephenem Maguire'm obfitował w wiele zwrotów akcji. Już pierwsza partia dostarczyła sporo emocji, kiedy to obaj zawodnicy przez kilka minut walczyli o zwycięstwo na czarnej bili. Ostatecznie aktualny mistrz świata popisał się kapitalnym wbiciem do "żółtej" kieszeni. Wygrany frejm podziałał motywująco na Trumpa, który to błyskawicznie podwyższył wynik na 3:0, wbijając przy tym 69 i 132-punktowe brejki. Wynik ten wydawał się przesądzać o losach awansu do finału. Nic bardziej mylnego. Maguire tuż przed przerwą zapisał na swoim koncie premierową partię. Po powrocie do stołu kapitalną grę kontynuował Szkot. W kapitalnym stylu doprowadził do remisu 3:3, a następnie po wyrównanej walce w siódmym frejmie, w końcu wyszedł na prowadzenie. Widmo porażki zajrzało w oczy Trumpowi po ósmej partii, w której Maguire triumfował 119:0. Nr 1 światowych list przetrwał jednak kryzys. Powrócił do meczu, a w decidera zakończył podejściem w wysokości 70 oczek.

Trump w jutrzejszym finale zagra z Yanem Bingtao. Chińczyk ma za sobą bardzo udany mecz półfinałowy, w którym nie dał najmniejszych szans Shaunowi Murphy'emu. W trakcie siedmiu partii Azjata wbił dwie setki, prezentując przy tym kilka bardzo efektownych zagrań.

Trump z Bingtao zmierzą się po raz piąty w historii. Wszystkie dotychczasowe spotkania wygrał Anglik, notując przy tym bilans frejmowy 20:3.

Judd Trump (Anglia) - Stephen Maguire (Szkocja) 6:5

Yan Bingtao (Chiny) - Shaun Murphy (Anglia) 6:1