PKO Ekstraklasa: Lechia rzutem na taśmę wywozi 3 punkty z Kielc

• Data publikacji: 01.03.2020, 15:08

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 2:1. Zwycięską bramkę w 89. minucie zdobył Maciej Gajos. Jako pierwszy do siatki trafił Flavio Paixao, natomiast dla gości jedyne trafienie zaliczył Papadopoulos.

24. kolejka PKO Ekstraklasy, a więc do Kielc przyjeżdża gdańska Lechia - faworyt tego spotkania. Szorująca po dnie tabeli Korona ostatni mecz wygrała 20 grudnia, jednak obie drużyny w tym sezonie borykają się z różnymi problemami. Korona po zmianie trenera nie odzyskała dawnego solidnego ligowego bytu, natomiast Lechia z drużyny walczącej o mistrzostwo w zeszłym sezonie przemieniła się w ligowego średniaka.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Piotra Stokowca. Flavio Paixao swój ligowy dorobek powiększył w 18. minucie. Dośrodkowanie Mladenovicia trącił głową wprost do bramki pilnowanej przez Marka Kozła. Wynik utrzymał się już do przerwy i nic nie zapowiadało emocji, jakie miały jeszcze nadejść w tym spotkaniu. Tylko jedne celne uderzenie w całej pierwszej połowie idealnie podsumowuje obraz meczu.

Na drugą połowę gospodarze wyszli całkowicie odmienieni. Przez kolejne minuty potrafili stwarzać groźne sytuacje, z których w końcu narodziło się wyrównanie. Czeski napastnik Michal Papadopulos wykorzystał fatalny błąd linii defensywnej gości i z najbliższej odległości pokonał Kuciaka. W niezwykle zaciętej i otwartej drugiej połowie minimalnie przeważał zespół z Kielc, jednak to gdańszczanom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo dwudziestu oddanych strzałów kielczanie nie ugrali choćby punktu w dzisiejszej rywalizacji, a katem okazał się być Maciej Gajos. Były zawodnik Lecha Poznań wykorzystał zagranie w pole karne i z około 8 metrów wślizgiem zdobył zwycięską bramkę. W doliczonym czasie gry mogło być 1:3 - Flavio Paixao wygrał pozycję z Kovaceviciem, jednak ten, aby uchronić drużynę przed stratą bramki, jako ostatni zawodnik faulował Portugalczyka, za co obejrzał czerwoną kartkę.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)
Bramki: Papadopoulos 61' - Paixao 18', Gajos 89'

Korona Kielce: Kozioł - Pacinda, Kovacevic, Alvarez, Spychała - Forsell, Radin, Zalazar (Theobalds 88'), Pucko, Cebula (Papadopulos 42') - Cecaric

Lechia Gdańsk: Kuciak - Mladenovic, Maloca, Nalepa, Kobryn - Tobers, Conrado (Pietrzak 62'), Makowski, (Kubicki 80') Gajos, Haydary (Saief 69'), Paixao

Żółte kartki: Kozioł 51', Forsell 79' - Conrado 58', Nalepa 61', Kuciak 61', Tobers 75', Mladenovic 82', Maloca 90+4'

Czerwona kartka: Kovacevic 90+5'

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)