Puchar CEV: Chemik zameldował się w półfinale

• Data publikacji: 03.03.2020, 19:51

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu CEV, Grupa Azoty Chemik Police po raz drugi pokonała 3:0 Mladost Zagrzeb i tym samym zameldowała się w półfinale tych rozgrywek. Przeciwniczkami naszych siatkarek będzie zwycięska drużyna w starciu Minczanka Mińsk - Vollero Le Cannet.

Policzanki były zdecydowanym faworytem spotkania, tym bardziej, że poprzedni mecz gładko wygrały 3:0. Chorwacki zespół nie ma w swoich szeregach klasowych zawodniczek, natomiast polska ekipa to liderki Ligi Siatkówki Kobiet i uznana marka w Europie. Grupa Azoty potrzebowała jedynie dwóch setów, by zapewnić sobie awans do półfinału i policzanki nie miały kłopotów z wypełnieniem zadania. Choć w mecz weszły nerwowo, to szybko opanowały sytuację i końcówka seta należała zdecydowanie do naszych siatkarek. Świetnie spisywała się Martyna Grajber, a także Wilma Salas. Nasz zespół nękał Chorwatki z pola serwisowego, a Marlena Kowalewska bardzo dobrze rozdzielała piłki w ataku. Po wygraniu dwóch partii trener Ferhat Akbas zdecydował się posłać do gry rezerwowe, ale to też nie przeszkodziło miejscowym w zwyciężeniu tego seta.

Jutro rozstrzygnie się, z kim Polki spotkają się w półfinale. Większe szanse ma na to zespół Vollero Le Cannet, który wygrał pierwszy mecz z Minczanką Mińsk 3:1.

Grupa Azoty Chemik Police (POL) – Mladost Zagrzeb (CRO) 3:0 (25:19, 25:18, 25:10)

Składy zespołów:
Grupa Azoty Chemik Police: Grajber (14), Kowalewska, Bednarek (6), Wasilewska (5), Salas (12), Silva (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Połeć (5), Nowakowska (libero), Łukasik (4)
Mladost Zagrzeb: Pavićić (3), Butigan (8), Stimac, Volmut (7), Vrbanc (8), Jurisic (3), Rajkovic (libero) oraz Grbavica, Deak